| anonim_4396 a întrebat:

Postez si la aceasta categorie, fiindca prima mea intrebare naiva de pe TPU, aici am postat-o si am intalnit ceva ce acum am pierdut...
Revin cu o intrebare mut mai importanata, cu o intrebare disperata, fata de ce am putut intrebat la inceput pe TPU.

Cum pot recapata 1% din increderea cuiva, care timp de un an m-a ajutat enorm; sincer nu cred ca altcineva m-a m-ai ajutat asa mult, tinand cont ca nu ma cunostea. I-am tradat increderea, nu m-am tinut de promisiuni, totul din prostie, din iubire, din gelozie, din naivitate. L-am jignit, i-am facut rau, fara sa realizez consecintele. Si acum regret enorm, incat simt ca nimic nu mai are vreun sens.
Am pierdut singurul prieten adevarat pe care l-am putut avea vreodata. Prietenia nu o mai pot recapata, ca nu cred ca se mai apropia de mine. Dar macar sa il fac sa imi mai vorbeasca.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

Trece lui

19 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Trebuia sa zici si tu tot, si aici macaneala? De ce nu zici ce ai facut?

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Nu.s rata. waiting
Si nu spalam lenjeria pe TPU, cerem pareri si sfaturi.winking

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

Pai si de ce nu zici tot, sa afli parerile?

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Aia vrei tu, toata povestea vietii mele pe TPU. phbbbbt

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

Folosesti perdea? oh go on

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Nici la dus nu folosesc. tongue

| Picasso a răspuns (pentru Picasso):

O folosesti smug, folosesteto bine

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

oh go on

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

Asa ziceam si euwinking " oh go on"

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Da un semn, dar nu pe net.winking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E curios ca intelegem cat ranim un om si stim unde si cum am gresit. Dar cand vine momentul sa oferim explicatii si sa ne cerem iertare, ne blocam si nu reusim sa mai transmitem nimic din ce doream sa spunem. Ba dimpotriva, ajungem sa ranim, in pofida faptului ca doream sa oferim explicatii si sa cerem clementa.

Ii poti spune exact ce s-a intamplat. Ce ai simtit in momentele acelea si de ce ai luat deciziile respective. Si ca acum intelegi ca ai gresit si unde ai gresit. Dupa care sa-i lasi timp sa-si vindece ranile. Si ofera-i disponibilitatea ta, spune-i ca te poate cauta oricand doreste si ca vei fi acolo, asa cum si el a fost la randul lui. Nu stii cand se imbata si te suna. Ca noi va sunam doar beti cand suntem suparati... Si cand te va suna beat, lasa-l sa te certe cat vrea el si iarta-l, ca nu face decat sa se descarce.

Pe de alta parte, in viata mai inchidem usi pe care nu le vom mai putea deschide niciodata. Si ne raman doar regretele.

Dar poate vede intrebarea (poate asta si intentionezi)...

| MidnightR a răspuns:

Roaga-te sa citeasca "intrebarea" asta.

| Mussette a răspuns (pentru MidnightR):

Multumesc pentru parerea ta...chiar a citit-o atunci.

| MidnightR a răspuns (pentru Mussette):

Aha,care a fost verdictul?
Apropo, esti sigura ca baiatul nu te placea?

| Mussette a răspuns (pentru MidnightR):

Ma placea, pot spun ca ma iubea, ca a iertat gestul meu si s-a reimpacat cu mine in foarte scurt timp.../eram impreuna, dar nu-mi mai vorbea decat aici pe TPU si vedea intrebarile mele si parerile voastre. happy

| Lidiaaaaaaaaaaa a răspuns:

Explicai si lui exact cum ne-ai explicat si noua. Ca ai facut tot ce ai facut din dragoste, gelozie si ca iti pare enorm de rau pentru ca ai luat poate niste decizii proaste sau l-ai jignit doar ca tineai foarte tare la el.