| Vodafone95 a întrebat:

Pot sa spun ca sunt putin "frustrat".Vad ca unii mai urati ca mine, vorbesc cu fete frumoase/etc.Cred ca e vina mea, mereu astept ca cealalta persoana sa faca primul pas..asta nu prea e bine! Am o teama interioara, sa nu ma fac de ras..sunt si putin timid..Cum as putea sa fiu mai sociabil cu fetele? Cum sa le bag in seama mai usor, sa ma fac mai placut?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ele reprezinta o pierdere de timp, mai mult profita de baietii buni si cel mai bine e sa iti satisfaci nevoile pe cont propriu, femeia = pierdere de bani si probleme amoroase dar o sa vezi tu cand te ivesti de ce ti-am zis eu si odata ai sa te saturi sa mai crezi in ele, viata e frumoasa si in singuratate.

| RAY a răspuns:

Orice om de pe planeta asta vrea un singur lucru un prim lucru sa vorbesti cu el asta e ceva uman, vorbeste orice cu ele fi mai glumet, gandeste mai pozitiv, nu gandi negativ, de ce nu vb cu o fata care nu arata frumos ele nu merita sufletul conteaza crede-ma ca asa e frumusetea se duce in timp imi vei da dreptate

| Danysan a răspuns:

Sa te bagi in seama mai mult cu ele happy. Poate exagerezi si nu esti chiar asa ok din punct de vedere al aspectului dar nu asta e important ci faptul cum te comporti si ce vb, cum sti sa fi un tip interesant cum sa faci o fata sa fie interesata de tine. Dirty Talk e important si Kino la greu laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat consideri ca altii sunt mai urati decat tine nu esti deloc timid, esti frustrat rau de tot.Frustrarea pe care o ai este de fapt o anume frica sau mai bine zis fobie de-a ta, "daca zic ceva si nu zic bine, ma fac de ras?", nu este deloc asa. Unele fete sunt foarte receptive si nu au sa rada de tine deoarece isi dau seama ca, poate, nu ai mai avut nici o relatie cu o fata si ca esti la inceput, asa ca i-ati inima'n dinti si dai bataie, succes!

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Copile copile iar ma iau de tine laughing-Nu il mai invata la prostii-ca poate sa ramana cu inima in dinti si dupa aia iti umple frigideru.Tu nu observi ca el are o problema ca au unii succes si el nu -insa de fapt problema cea mai mare o reprezinta el laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

imi pare rau, dar cred ca nu intelegi ce am scris acolo

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok.Ideea e ca tipu e frustrat si daca o sa ai dea vreo samparlie cu flit o sa devina si mai rau.Sau daca o sa se indrgosteasca de una si aia apoi il trimite la plimbarica va devenii un pericol pentru femei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Mai omule, tu ai dat peste fata potrivita din prima?

| Laura927 a răspuns:

Inceteaza sa crezi ca sunt altitude mai urati decat tinewinkingsi o sa mearga...

| Laura927 a răspuns:

Inceteaza sa crezi ca sunt altii mai urati decat tinewinkingsi o sa mearga...

| sayWhaaat a răspuns:

Sunt convins ca esti frustrat, pe tine. Nu e vorba de cat de frumos sau urat esti, cand vine vorba de baieti. Atat timp cat nu esti handicapat, poti avea orice fata doresti, depinde numai si numai de tine.
Nu esti la prima intrebare de genul asta, sper ca te-ai convins pana acum ca intrebarile de genul sunt chiar stupide, si nu te ajuta la nimic.
Replici precum: " cum sa scap de timiditate ", " caut gagica si nu gasesc ", " cum sa fiu mai sociabil ", " ce fac eu gresit de nu am o prietena " si asa mai departe, sunt N rahaturi de genul peste care dau zilnic pe internet, si nu aduc niciodata nimic folositor celui care intreaba.
Te face pe tine oarecum sa te descarci pentru cateva minute, insa mai mult nu.
In concluzie, nu iti voi raspunde la intrebarea pusa de tine pentru ca nu te ma ajuta la nimic, si nu exista un raspuns concret oricum, dar iti voi da niste sfaturi de care sper sa tii cont de acum incolo, care te vor ajuta in viitor.
Puna mana si incepe sa faci sport in fiecare zi, fa flotari in casa, tractiuni, genoflexiuni, mananca multa carne si oua, multe fructe, si odihna.
Petrece mai mult timp afara, la fotbal, alergat, mers cu bicicleta.
Extinde-ti cercul de prieteni, facandu-ti un hobby, precum handbalul, tenisul, sahul, strangi cartonase colorate, ce vrei tu, nu ma intereseaza. Te va ajuta sa iti faci noi prieteni.
Cunoaste persoane noi in fiecare zi, nu-ti fie frica sa socializezi cu nimeni. Baga-te in seama cu vanzatoarea de la magazin si fa glume cu ea, nu-mi pasa.
Abia apoi vei putea fi pregatit sa inveti cum sa agati fete, cu adevarat, si nu de pe TPU, sunt site-uri speciale cu asa ceva, insa nu te obosi sa cauti acum, nu esti pregatit pentru cerintele de acolo.
Mult noroc!

| unknøwn a răspuns:

Asta denotă faptul că nu contează aşa de mult aspectul fizic precum cred unii.
Încetează să mai fii copil. Devin-o bărbat!
Te faci de râs? Crede-mă, nici-un băiat care încearcă n-o să se facă de râs dacă face ceva, mai degrabă o să se facă de râs dacă NU încearcă.
If you never failed, you never tried anything new.
Take risks!
Dream big!
Believe in yourself!
Enjoy your life!
Don-t give up!
Smile!
Try Again!

| suMRed34 a răspuns:

Incearca sa glumesti cu ele si fii increzator, daca vei fi perceput ca un tip glumet nu vei avea cum sa te faci de ras, fetelor le plac baietii care au incredere in ei.Multa bafta!

| loverboy111 a răspuns:

Pai eu fac primul pas(ma dau la ele) dar le las pe ele sa il faca pe al doilea(sarutul) ca sa nu fiu refuzat...

| CorneliaC a răspuns (pentru loverboy111):

Sa stii ca e mai bine sa faci tu primul pas in legatura cu sarutul, indiferent daca o sa-i placa sau nu. Incearca sa o fortezi in mod romantic, sa stii ca mie asta imi place. Ma alint la inceput si dupa aia cedez. Nu conteaza daca o sa-ti dea vreo palma. Incercarea vina n-are. happy

| loverboy111 a răspuns (pentru CorneliaC):

Nu de palma imi e mie. Ci ca raman ca prostul singur. Asa o fac sa ma placa din ce in ce mai mult pana ma saruta ea. Oricum nu mai trebuie sa fac asta ca am iubita

| GLu a răspuns:

Pe scurt fii tu insuti, glumet, nu-ti fie teama, nu se poate intampla nimic....bafta!

| Evelyn89 a răspuns:

"eu nu beau ca sunt suparat, eu beau ca sunt altii fericiti!"... cam asa esti u acum straight face