| chocco1995 a întrebat:

prietena mea are un iubit cam cu creo 5 ani mai mare, ea are 14 si el 18 merge pe 19! sunt de 1 an jumate impreuna,dar el a inceput sa faca ce vrea din ea,nu o lasa sa iasa cu prietenele afara,vorbeste cu tot timpul la telefon chiar si cand manaca sau face ceva cu parintii ei,se supara din orice pe ea, a avut banchetul acum vreo luna iar el ia ridicat rochita in sus de fata cu niste prieteni de.ai lui.iar la scoala ii interzice sa se imbrace in haine stramte sau decoltate sa nu se uite baietii la ea.e normal sa se comporte asa cu ea? ce ar trebui sa faca? ea spune ca nu mai rezista si tot nu se desparte de el

14 răspunsuri:
| alinutzaap a răspuns:

E un idiott si un mitocan! laughing Incearca sa vb cu eabatting eyelashes si sa se desparte de el, ptka nu o merita!
Pfaii. habar nu am cum poate rezista sa aiba o relatie cu un asemenea `tip`

| valentinamarinamary a răspuns:

Nu este problema cu varta caci parintii mei au diferenta intre ei de 12 ani.dar s-au despartit, si baiatul se comporta foarte urat, sa se desparta de el! Si repede ii recomand!

| Anonima264 a răspuns:

1.Nu!
2.Daca nu vrea sa se desparta de el ar trebui sa poarte o discutie!

| Vibrations a răspuns:

Cum sa fie ma de 1 an jumate cu ea. Pai ce ma ala la aproape 17 ani s-a cuplat cu prietena ta care avea 12?! wtf! Pedo alarm!

| chocco1995 explică (pentru Vibrations):

Da.de ce ti se pare asa ciudat?

| crissa20 a răspuns:

Incearca sa o faci sa nu-i mai raspunda la telefon, sa nu mai vorbeasca cu el, si chiar sa se desparta de el! daca nu spuneai faza cu rochia as fi crezut ca tipul e foarte gelos, dar nu e asa... tipul se foloseste de ea si o ia la misto! trebuie sa aiba mare grija pentru ca mai devreme sau mai tarziu va suferi enorm( poate chia sufera) din cauza unui individ ca el, bafta:*

| Skeez a răspuns:

Vorbeste cu ea, ivit-o odata la tine sau la un restaurant si afla mai mult
ex: poate ca el o ameninta daca se desparte sau poate ca ii este ei frica

Succeswinking

| chocco1995 explică (pentru Skeez):

vorbesc tot timpul cu ea sta langa mine, ne intelegem bine si cred ca mi.ar fi spus daca o amentinat

| Skeez a răspuns (pentru chocco1995):

Pai atunci ii este frica sau ceva?

PS: asigura-te ca ea stie ca un asemenea iubit nu ii face bine sub nicio forma ba chiar o distruge straight face

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Nu, nu e normal, cunosc un caz cind el se purta asa cum ai descris tu, si pina la urma sa-u casatorit, iar viata lor este un chin, nu divorteaza doar pentru ca au copil.

| BEmanuel87 a răspuns:

Ea are 14 ani, el aproape 19 si sunt impreuna de 1 an si jumatate? Adica prietena ta are o relatie de la varsta de 12 ani jumatate? happy Interesant.

Pai in mod cert mai rezista din moment ce nu se desparte de el. Sa nu dea Dumnezeu omului pe cat de mult poate duce. Nu iti face probleme. Cand nu va mai rezista (de-a dreptul) se va desparti de el din proprie initiativa.

| Rawwwrrrr a răspuns:

Clar ar trebui sa se desparte de el. El doar isi bate joc de ea. Asta nu`i dragoste. Cum adica sa nu o lase sa iasa afara cu cine vrea, sa nu o lase sa se imbrace cum vrea ea si sa ii ridice rochia in fata tuturor? Nu`i normal! Daca as fi in locul ei, m`as despartii direct de el. Pentru ca asta`i nesimtire. Spune-i ca trebuie sa se desparte de el.

| 9786 a răspuns:

Fara suparare dar eu in locu ei nu rezistam si ma desparteam de elbig grin ori e prietena lui ori e carpa lui X-( sfatuieste-o sa nu ai permita lucruriile acesteapuppy dog eyes bafta ceaowinking

| FlorinaOana a răspuns:

Pai in primul rand este foarte gelos, ori isi bate joc de ea in ultimul hal si nu nu-i normal sa se comporte asa cu ea chiar deloc, pai ar trebui sa se desparta de el cat mai repede dar cand o face sa fie cineva cu ea un prieten foarte bun sau chiar mai multi, (poate sa fie si prietene)