| k1D000r3 a întrebat:

revin cu o intrebare.
Sunt cu o fata de 2 saptamanii. Totul a mers bine, ne iubim etc...A plecat la tara am vorbit o zi, doua totul era OK..Intr`o zi am gasit un sms intr-un telefon[a unei prietene de ale eii] in care spunea ca de fapt ea nu e cu mine, ca relatia e la vrajeala etc. I`am pus cateva intrebari si mi-a spus ca a trimis acel sms pentru ca persoana respectiva era o barfitoare si nu era bine sa afle, am zis bine te cred. Apoi am vorbit inca 1 zi si apoi de 4 zile nu a mai dat nici un semn de viata voi ce credeti. O iubesc tin la ea ca la ochii din cap, as face orce pentru ea... Vreau raspunsuri bune nu glume, si promit cel mai bun raspuns are Funda multumesc

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

Esti de 2 saptamani cu ea si deja ai ajuns la "o iubesc ca ochii din cap"? Aici se ajunge dupa multe evenimente si timp dar daca la tine e mai rapid te-as sfatui sa nu te grabesti in a-ti arata sentimentele fata de ea.Caci la fete si se stie, daca le zice un baiat totul despre el(sentimental) ele pot trece la un usor santaj sentimental, mai pe scurt devii catelusul ei preferat pe care si l-a dorit demult si nu l-a putut avea.Nu te arunca asa cu capul inainte ca o sa-ti para rau.Deciziile si intrebarile puse pe telefon si pe net nu sunt bune iar raspunsul nu este intodeauna sincer.Asteapta sa vina de la tara si te vei lamuri, intre timp ocupa-ti timpul cu ceva util.Dar sa stii ca nu tot timpul lucrurile par a fi ceea ce sunt.

3 răspunsuri:
| MYK3 a răspuns:

Deci nu vreau sa-ti fac rău dar gandeste-te, chiar a mers la tara sau e cu altul? Cand o intalnesti fara sa știe ea verificări SMSurile. Si totul e clar de aici

| Mandarina888 a răspuns:

Din moment ce sunteti impreuna...de ce ar trebui sa va ascundeti? Dimpotriva daca nu vrei barfe nu spui ca nu am o relatie stau cu el doar la vrajeala ci spui da am o relatie ne iubim, e problema noastra! DIn moment ce nu ti a mai dat niciun semn de viata nu mai are rost sa o cauti pentru ca este evident ca fata nu mai e curioasa! Cand se intoarce de la tara caut-o si vorbiti fata in fata insa parerea mea personala este ca acel sms pe care ea l-a dat a fost de fapt pe bune!

| Liliana1981 a răspuns:

Ce sa faci? Mai asteapta putin si daca tot nu da niciun semn inseamna ca sms-ul ala n-a fost trimis la "vrajeala".