| anonim_4396 a întrebat:

sad azi (21 martie 2012) am avut niste probleme cu 2 colegi de-ai mei (sunt clasa a 9-a). Tot isi bateau joc de mine si aruncau cu diferite obiecte in mine si cum am eu tic nervos cu ochii tot ma imitau(si cand vad asta imi vine sa mor de ciuda)Asta era la ora de >chimie Am vrut sa sar pe ei sa-i lovesc dar nu sunt genul de baiat care sa faca asta(nu pentru ca nu am tupeu dar... noa) Pe unul dintre ei l-am mai batut in sem 1(tot dupa o chestie de asta)Spuneti-mi ce sa fac? Daca mai face asta(ma tot imita, isi tot bat joc de mine) sa-i lovesc?(nu prea i-as lovi, mi-e mila sa dau in ei) si daca dau oricum suna pe alti prieteni de-alor si noa(pot aduce si eu prieteni numai ca nu sunt genul de baiat sa ma bat si sa fac asta) Deci spuneti-mi ce sa fac? CUm sa procedez cu ei?(la un moment dat nu i-am bagat in seama dar ei tot continuau sa ma sacaie si sa isi tot bata joc de mine, si ziceau ca m-am imbata la banchet,dar nici vorba de asta)Sa-i bat sau sa le dau pace? Funda pentru cel mai bun rasp. {scuze de roman big grinbig grinbig grin}

8 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

In primul rand ai gresit categoria... Oricum, sfatul meu este sa-i ignori. Vor vedea la un moment dat ca nu te mai afecteaza spusele lor si atunci vor inceta. Daca ei vad ca tu te infurii si te deranjeaza, atunci asta le alimenteaza nesimtirea si vor continua sa-si bata joc de tine. Deci ignora-i.

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Da-le pace nu merita sa te murdaresti pe maini pentru niste ratati ca ei :-J mai bie ignorai si cand te iau la misto razi si tu cu ei si spui "jura-te!" orice ar spune tu raspundele cu ceva ce nu or sa inteleaga gen " saracule " si si daca vezi ca nici asa nu merge lasa-ti mila deoparte cum am lasat-o si eu si da-le bine :X Suucces love struck daca te pot ajuta cu orice altceva gen raspunsuri tupeiste si pana mea aici iti las is`u meu de mess pisic_13 pupp

| catalin94 a răspuns:

Si eu avut aceeasi problema la ochi, sa stii defectul fizic este singurul care nu poate fi indreptat, fiecare cum este lasat de Dumnezeu, daca te ironizeaza incearca sa ii faci din vorbe, fara violenta, inchidele gura din vorbe, sigur esti in starewinking

| jupiter530 a răspuns:

Daca ii lasi in pace si ei tot continua inseamna ca sunt animale.Si atunci le dai sa simta dar dupa ore))

| loundy a răspuns:

De obicei nu fraternizez cu violenta dar cunosc si eu cretini de genul care pur si simplu nu stiu cand sa se opreasca si traiesc ca sa ii faca pe cei cuminti sa se simta prost. Ai putea sa incerci si cu bataia daca cu vorba buna nu inteleg pentru ca genul asta de animale nu inteleg decat cu violenta.
Bafta si regret ca treci prin asta, e aiurea situatia

| NuamnumesuntANM a răspuns:

Vai de mama lor batei ma nu ii asculta pe astia pe amandoi i-as bate deodata daca nu pe rand vai de mama lor
Bateii ca o sa creada fetele ca esti fatalor!

| NuamnumesuntANM a răspuns:

Vai de mama lor batei ma nu ii asculta pe astia pe amandoi i-as bate deodata daca nu pe rand vai de mama lor
Bateii ca o sa creada fetele ca esti fatalau!

| Bogdan1o a răspuns:

Ai 2 optiuni
fiecare din ele sunt cu 2 taisuri sa zic asa
1. ii ignori si poate dupa un timp te vor lasa in pace sau vor continua la nesfarsit fara sa le pese ca ii ignori
2. ii bati si apoi te vor lasa in pace sau cum ai spus tu isi vor chema prietenii sa te bata pe tine
"cantareste" toate astea si vezi cum ar fi mai bine pentru tine si asa sa iei o decizie
sper ca te-am ajutat, aceste variante mi-au venit in minte acum...bafta