| AlexandraAndreea16 a întrebat:

Salut TPU! Sper sa aveti rabdare sa cititi tot ce o sa scriu aici, dar sa incep sa va spun...(Apropo sunt baiat, dar sunt pe contul prietenei mele pentru ca ea nu intra pe el )
Ma numesc Andrei si sunt impreuna cu Alexandra de 1 an si 3 luni,avem o relatie stabila,serioasa,bazata pe iubire, dragoste, sinceritate si chiar daca avem 16 ani,vrem si nu glumim, sa ramanem impreuna pentru todeauna.E o fata sincera,iubitoare si nu vreau sa o pierd, dar am o problema care nu pot sa o scot din cap chiar daca stiu ca nu mai conteaza.Din primele luni a fost sincera cu mine si mi-a zis ca e virgina, i-am zis sincer ca daca nu ma minte o inteleg (a avut o relatie de 2 ani cu un baiat si a cam suferit, dar nimic frumos in relatia lor deci ...egal cu zero) de intretinut relatii sexuale nu am intretinut nici eu nici ea,dar in ultima vreme aud tot felul de lucruri ca cum ma minte ca mai e virgina si altele,dar am facut o prostie si ne-am certat putin pe tema asta.O zi am stat si am vorbit toate problemele,tot,adica de la probleme mici pana la virginitate si altele,mi-a zis ca nu ma minte si ca o sa vad daca mai astept,pot sa spun ca nu vreau asta de la ea,chiar nu simt nevoia de a face ceva cu ea. Ne iubim si momentan facem petting,adica ne "jucam" pana ajungem la sex oral si atat nu vrem sa ne incepem de acum viata sexuala,chiar daca o sa ziceti ca nu e bine si altele,dar o facem cu cap si nu ne expunem riscurilor. Problema mea este ca nu stiu ce sa cred ca e virgina sau nu,stam intr-un oras mic in care se aude tot,suntem in aceeasi clasa si asta ar fi problema mea nu stiu ce sa fac sa cred ca mai e virgina? sa accept asta? Ok,accept,dar nu as intelege dc m`ar mintii si pana la urma nu stau in asta pentru ca stiu ca nu a avut un trecut fericit,acum e altfel e fericita,ii place cum evoluam,tot,dar cand apar discutii scoase de lume eu ii spun si nu pot stapani orgoliul asta masculin "prostesc".

Sper ca cineva a avut rabdarea sa citeasca asta si ca poate sa comenteze sau sa spuna ceva,cu o conditie,aceea de a`mi da un sfat, nu de a face misto! Va multumesc mult oamenilor cu bun simt si respect fata de voi! Si ma scuzati daca mai am greseli, dar am apucat sa scriu asta cam tarziu si...

Răspuns Câştigător
| Grinch1 a răspuns:

Sfatul meu este sa o intelegi si daca ea zice ca este virgina atunci asa este, ar trebui sa o cunosti cand minte doar aveti un an si ceva parca?, si chiar daca nu ar mai fi nu este un capat de lume, iubiti-va in continuare si sa fiti fericiti!

| AlexandraAndreea16 explică (pentru Grinch1):

Multumesc mult! Si da, o cunosc prea bine si simt ca nu ma minte, dar cand auzi ca toti vorbesc tot felul de prostii nu mai stii ce sa mai crezi... si inca odata multumesc pentru sfat.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nici n-ar trebui sa-ti pese daca e virgina sau nu,importanta are ce simtiti unul pentru celalalt si cum se poarta fata asta cu tine.
Si, daca totul e in regula, sa-i acorzi increderea pe care o merita!
Mie imi poate spune toata lumea ca luna e verde, daca jumatatea mea imi spune ca-i albastra, atunci e albastra!

| neutrino a răspuns:

Ok, accepta, doar ti-ai facut planuri de viitor.

| AlexandraAndreea16 explică (pentru neutrino):

Nu conteaza o sa accept si stiu ca e virgina pentru ca ultima data s`a jurat pe tatal ei ca nu e nimic adevarat din tot ce spune lumea si tatal ei a muritsad

| varcolaccc a răspuns:

Hai fratior lasa teatrul asta de 2 lei. Iti place sa spui povesti. Ai fi un bun mincinos si povestitor in aceleași timp. Vrăjeală din asta am fumat-o de mult. Eu zic sa stergi întrebarea si shut the *** upwinking

| AlexandraAndreea16 explică (pentru varcolaccc):

Ba frate eu zic ca nu avea rost sa mai scriu ceva ce nu e adevarat, deci... vorbeste pentru tine, nu pentru altii

| darriya a răspuns:

Stai cuminte ca nu mai este virgina, lumea de ce ar minti? hai ca minte unul, 2.3, dar toata lumea? nu-ti pui un semn de intrebare? o data ce face ea sex oral e clar, a mai facut si cu altii si nu doar oral, o data ce ea se cearta cu tine din cauza ca tu simti ca minte inseamna ca ea ascunde ceva acel adevar.de ce nu o duci la doctor? ca poti sa astepti multe si bine dupa ea, si pe urma sa te lase cu ochii in soare, asa au patit multi baieti in ziua de astazi, nu mai crede tu tot ce spune ea, te-a vazut ca esti cam prostanac.de ce a suferit? daca nu se culca cu el nu sufera daca doar se tineau de mana si se pupau pe obraji(sper asta, din cauza varstei)deci...e minciunaaa!

| AlexandraAndreea16 explică (pentru darriya):

Intr`un fel asa e, dar in 2 ani si ceva jumate ii au despartiti si n u mai stiu eu, bine ca nu pot sa zic ca nu cred, dar mai am si un semn de intrebare.

| PufoshenieeeMika a răspuns:

Poi...si eu sunt fata...dar pot sa-ti impartasesc cateva vorbe!
1) O fata se simte jignita cand îi spui că nu o crezi.(poate o fi virgina) daca ea a avut o relatie..intreaba-l pe fostul. daca au avut niste chef de joaca.
2).Du-o la ginecolog..urgent...se poate sa aiba vreo, cum sa-ti spun...hmm o boala
3)Daca i s-a pus deget tampon jucarie. jos...clar ca numai e virgina.

| AlexandraAndreea16 explică:

Apropo,acum i-am zis ca pana nu-l suna si nu-l intreaba de ce vorbeste asa gura fara el si pana nu aude ca ii spune el ca nu au facut nimic nu pot sa o cred pana la moment in sine... a zis ca face orice numai sa o cred si ca face si asta.