| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa ma ajutati cu parerile voastre.
(relatie la distanta)
De vreo 2 luni ne certam aproape in fiecare zii din orice..totul a inceput din momentul in care eu i-am spus ca numai vbim atat de mult ca inainte, ne certam in fiecare zii din aceleasi motiv.Au trecut 2-3 saptamani de certuri dupa care am revenit la "normal".In timpul ala in care ne certam am inceput sa vorbesc cu o fata ne intelegem super bine dar doar atat.Cand a aflat a devenit foarte geloasa si am inceput sa ne certam iarasi.De atunci am inceput sa ne certam iarasi. ma punea pe inv (pe mess) cand vroia, ma scotea cand vroia.In fiecare zii imi reprosa ca vorbesc mai mult cu fata aia decat cu ea, si nu era deloc asa. Dupa o cearta "urata" m-a pus iar pe inv si atunci am decis ca numai are rost. Urmatoarea zii am aflat ca se impacase cu fostul ei prieten (pe care il lasase sa fie cu mine)de vreo 2 zile.Am aruncat tot de la ea i-am sters nr de tel i-am dat igg crezand ca pot sa o uit dar nu potstraight face.Ea nu stie ca eu am aflat ca sa impacat cu fostul si acum incerca sa se impace si cu minestraight face.Ce incerca sa faca? ca eu nu inteleg.Imi spune ca doar ea tine la mine si ca plange in fiecare zii si ca mie nu imi pasa.Cum poate sa spuna asta cat timp ea face total inversul?

Răspuns Câştigător
| DiiiaDy a răspuns:

Dar ce crede ea ca esti maimutoiul ei? Da-o uitarii, nu merita osteneala.O persoana care face asemenea gesturi inseamna ca nu se respecta pe ele insusi.Ai spus ca incepusei sa vorbesti cu o fata, daca e draguta si va intelegeti bine de ce nu incerci sa ai o relatie cu ea? Nu-ti bate capul cu relatia asta care nu duce nicaieri ai tot dreptul sa fi fericit in continuare, nu suferii dupa cineva care nu da 2 bani pe tine. Succes in continuare ai grija de tine.

5 răspunsuri:
| BIS99 a răspuns:

Cred că ar trebui să nu-i mai acorzi nicio atenţiewinking

| blueheart a răspuns:

Hei! Imi pare rau ca esti trist.Cred ca ar trebui totusi sa iti pui o intrebare:de ce ne certam mereu? Daca vei gasi raspunsul la aceasta intrebare poate vei vedea si unde ati facut greseli in relatia voastra.De ce nu merge bine? Ce as putea face mai mult? Ce asteptari am de la relatia aceasta? Cred ca numai avand o discutie serioasa cu ea vei gasi o rezolvare.
Poate s-a impacat cu fostul doar ca sa te faca gelos, dar nu cred ca aceasta e rezolvarea problemelor.O relatie nu este o joaca.Cand mai este si o relatie la distanta atunci e si mai greu.Ar trebui sa aveti incredere unul in celalalt, nu sa va faceti gelosi.O sa va indepartati unul de altul putin cate putin.
Poarta o discutie cu ea, spune-i ce-ti doresti de la aceasta relatie, intreab-o ce-si doreste de la tine si impreuna gasiti rezolvarea.Nu va mai jucati cu sentimentele. Dragostea e frumoasa si simpla, voi o complicati prea mult.
Succes! happy

| lavinutsa a răspuns:

Nu iti bate capul..incearca sa treci peste ea cauta motive de cearta ca stia ce face ea.tu fii calm totul e bine.relatiile la distanta nu prea merg stiu din experienta

| Cristian_Ion_1995 a răspuns:

Salut.Pai daca nu poti so uiti e cam greu te tine dar nu-i probleme o sa-ti gasesti o fata mai buna ca ia si la suflet si ca personalitate. Oricum relatile la distanta nu rezista mai mult de 2-3 luni si se strica.Cand o sa-ti gasesti o fata ca lumea no sa-ti mai amintesti de ea. Claus spuse bine unele fete sunt perverse nu ai de unde sa stii ce urmareste.

Ok sper ca tiam limpezit un pic mintea

Răspuns utilizator avertizat