| bmxrider23 a întrebat:

sper sa-mi cititi intrebarea pana la capat.
Zilele astea m-am gandit sa o chem pe prietena mea la mine cu scopul de a face sex, faza e ca am mai vorbit despre chestia asta si a spus ca nu vrea. Relatia noastra are 1 an jumate si ea e virgina.
Va rog sa nu-mi raspundeti cum ca ar trebui sa o mai astept.
Cum sa procedez? Ce sa fac ca sa o conving? Ar fii cazul sa ma despart de ea?
Mentionez ca are 16 ani

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am sa isi spun acum adevarul, va veni un badboys cu care va face ea sex in cateva saptamanii, tu ai stat ca fraierul 1 un si jumatate dupa ea,fata asta nu te place te vede doar ca un prieten,frate atat, vrajeala cu ca nu e pregatita e de fapt nu e atrasa de tine, ti ai pierdut timpul cu ea, ce sfat sa isi dau se va desparti de tine cand o sa vrei sa faci sex si o va face cu un baiat hot, popular, badboy care o va lasa apoi se va plange la tine

| bmxrider23 explică (pentru RAY):

Tind sa cred ca ai dreptate

| RAY a răspuns (pentru bmxrider23):

Man fetele vad baieti diferit ca noi, ca iubiti =baieti hot,frumosi,populari,violenti,agresivi, restul sunt in lista prietenii cu astia isi petrec ele timpul,se folosesc de ei,isi pierd timpul cu ei dar nu le ofera sex decat sperante atat, man deja stai cu un an si jumatate ce naiba cat vrea sa astepti pana la batranete, daca se vrea virgina sa stea singura, fetelor nu le plac baieti cuminti, buni de casa si aia curvari care le vede ca obiecte sexuale, eu mereu cand am relatii bune cu ele a fost cand m-am comportat urat cand m-am comportat frumos ma luau de fraier, asa cand le spuneam de la inceput cum le vad eu era altceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am ce intra in detalii dar sa stii ca o fata nu iti spune neaparat adevarul si nici nu vrea sa il auda din partea ta, doar sa fie onesta poate
Iar tu nu esti prea istet
Eu zic sa uiti totul si te intalnesti o zi cu ea care implica atasament fizic, de la tinut de mana si usor usor poti sa devi mai mult cu ea. Nu iti fie frica sa te duci cu un sarut daca simti, nu o atinge mai pervers daca simti momentul, si nu te opune sa faci devi mai sexual. Si inca ceva nu o intreaba, ea iti va raspunde daca ii place ceva sau nu

| Dennisz a răspuns:

Sub nici o forma nu trebuie sa te desparti de ea.
In primul rand, pentru relatiile intime trebuie sa fiti pregatiti amandoi.
In al doilea rand, sa nu o fortezi/obligi sa faca sex cu tine daca ea nu vrea, deoarece o sa aveti de suferit amandoi.
In schimb, cand vine la tine, poti vorbi cu ea deschis despre aceasta problema, in felul asta, este posibil sa aiba incredere totala in tine ca totul va fi bine, iar restul faptelor vor decurge de la sine.
Seara buna, cheers!

| Kimball a răspuns:

Tampitule nu o poti obliga sa faca sex cu tine fata nu-i un obiect nu o meritii mai bine ai astepta dupa ea si ai stii ca o sa fii primul sau poti sa o forțezi si sa-ți zica PA!

| MateiT a răspuns:

Tu nu ceri ajutor, doar vrei sa faci sex cu ea. Nu-ti pasa ca ea nu vrea, aparent nu-ti pasa de sentimentele ei, ci vrei cu orice pret sa i-o tragi si ea ar face foarte bine sa te faca sa astepti pana o parasesti sau pana ies toti dracusorii din tine
Ea are 16 ani. Tu ai cumva vreo 23 bmxrider23? daca da atunci las-o in pace si nu ii fa rau. Poti gasi pe alta, poate tot asa 'proaspata' si cruda care vrea fara sa trebuiasca sa o presezi
"Cum sa procedez? " calmeaza-te
"Ce sa fac ca sa o conving?" nimic, ai fi un mare nesimtit daca ai proceda asa
"Ar fii cazul sa ma despart de ea?" sa zicem ca ar fi cazul sa o lasi in pace pentru ca ea merita mai mult

| YouandI a răspuns:

Daca a spus că nu vrea, nu o forța! Ești un egoist și gândești precum un animal, la instinct. Ce naiba?! Fa una mica și calmeaza-te, dacă ești așa didlsperat dar lasă fata în pace.

| M7Seven a răspuns:

Daca nu vrea de ce o tii cu chestia asta.Si-a dat si ea seama ca asta urmaresti si poate de asta te refuza.Bravo ei are 16 ani si poate nu e pregatita poate tocmai de aceea te refuza, cauta alta lasa fata in pace sa isi gaseasca pe cineva care o merita.

| DroIja a răspuns:

Doamnelor și domnilor (dar în special fetelor), dacă prietenul vostru manifestă simptome asemănătoare tipului care a pus întrebarea, părăsiți-l în secunda asta!
Nu de alta, dar după veniți tot aici să vă plângeți că băieții sunt măgari.
Dacă ați fi mai atente să-i depistați, tipii ăștia ar rămâne singuri mult timp și restul universului ar fi mai fericit astfel.

| RAY a răspuns (pentru DroIja):

De ce e magar a stat cu ea un an si jumatate, daca va vreti virgine de ce va bagati in relatii?

| DroIja a răspuns (pentru RAY):

Au 16 ani în pIm!

| RAY a răspuns (pentru DroIja):

De ce s-a bagat intr o relatie? doar ca se foloseasca de el a? iar acum pa, are 16 ani ce e rau in a face sex la varsta aia? multe fete fac sex la 16 ani, baiatul ala a stat dupa un an si jumatate, dar voua va plac badboys, curvari care va percep ca obiecte sexuale

| DroIja a răspuns (pentru RAY):

Inteligentule, când o persoană (indiferent că are 16 sau 35 de ani) îți oferă ultimatumul: sex sau ne despărțim, e clar că nu ai niciun motiv de a rămâne lângă ea.

Știu că fetele pot face sex de pe la 16 ani... dar dacă voi avea vreodată o fiică și va dori să facă sex la 16 ani prefer să o facă cu un băiat pe care să îl placă. Pentru că e evident că iubita ăstuia nu vrea să facă sex din două motive:
1. chiar nu vrea să își înceapă viața sexuală sau
2. nu își dorește cu el
iar astea sunt motive destul de întemeiate ca ea să încheie relația cu el, dacă nu a făcut-o până acum.

| RAY a răspuns (pentru DroIja):

1,el nu a afirmat ca o va lasa sau ca i va propune asta, ce ai inteles tu numa tu stii, omul vrea niste sfaturii atat
2, asta spun si eu nu vrea cu el, s-a folosit de el un an si jumatate, il vede ca un frate, prieten atat
3, astea sunt si motive ca si el sa incheie relatia nu?
apropo ce te ai enervat asa, fii calma

| DroIja a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie să fii detectiv ca să înțelegi ce vrea un om să spună prin „Ce sa fac ca sa o conving? Ar fii cazul sa ma despart de ea?". Majoritatea oamenilor înțeleg că băiatul își dorește ori să o convigă să facă sex ori să se despartă de ea. Sfaturile pe care le dorește din partea noastră se limitează la: sfaturi în a o convinge să facă sex sau sfaturi în a o părăsi. Iar eu nu am niciun sfat pentru el, pentru că e un băiat despre îmi doresc să aud că nu va mai fi băgat în seamă de vreo fată mult timp de acum încolo... până își schimbă mentalitatea.

La partea cu „fata s-a folosit de un băiat un an jumate" mi-ai dat eroare de sistem. Cum s-a folosit de el?! I-a oferit prietenia ei, a ieșit cu el în oraș dar nu a acceptat să facă sex cu el?! Pun pariu că tipul e devastat! Oricum cam asta este recomandat și să faci cu un băiat ca ăsta, să ieși la un suc cu el și să-l lași cu botul în soare, dacă nu ai fost atentă să te ferești de el de la bun început. „A folosi" o persoană înseamnă cu totul altceva și nu se aplică în contextul ăsta. Cu plăcere!

| RAY a răspuns (pentru DroIja):

O intrebare nu e o afirmatie, omul a intrebat nu a afirmat acel lucru, s-a folosit de el ca acum sa il arunce sa il arunce la gunoi cum faceti voi mereu,lasa-ma cu vrajeli de asta,nu i-a oferit nimic decat ipocrizie,minciuni, falscitate atat, iar acum cand poate place alt baiat va fugi la ala, va folositi de noi apoi pa, unele din voi chiar recunoasteti asta, lasa-ma cu prietenie feminima nu exista asa ceva

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Parerea mea este ca fata nu prea simte nimic.
Adica nu este atrasa de tine.
Pe bune acum, daca simti ceva pentru pers. de langa tine ai face-o! Pentru ca o faci din dragoste. Si aici ma refer la fetehappy
Si prietenul meu a asteptat vreo 6-7 luni. Iar eu an facut pentru ca am simtit asta si ca am ales pe cine trebuia si nu imi pare rau deloc pentru ca si in momentul de fata avem o relatie de 4 ani.
Dar ai intrebat-o vreodata cauza? Poate ii este frica de ce ar spune parintii ei daca ar afla. Iar daca nu ..prima varianta e valabila happy
Bafta!

| mankovskis a răspuns:

Dupa 1 an jumate de relatie e foarte ciudat ca n-ati facut inca sex.Adica a trecut mult timp si nu mi se pare ca e prea mica

| MidnightR a răspuns (pentru mankovskis):

Situatia e relativa varstei. Daca aveau amandoi 19 si tot nu voia fata sex dupa 1 an jumate, atunci eram mai mult ca fericiti sa il ajutam pe baiat.
Dar in cazul de fata e clar ca fata considera ca 16 ani e o varsta mica.Ma intreb de ce mai degraba nu i-a spus de petting, in loc sa o tina cu asta a lui cu sexul.

| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns:

Tu cati ani ai? Daca ai 18 impliniti poti fi acuzat de viol cu o minora. Atentie, nu fa nimic impotriva vointei ei.Lasa sa-ti ceara ea, pentru ca va veni si acea zi.Ai rabdare!

| bmxrider23 explică:

Va rog sa imi raspundeti la intrebare cu ce v-am cerut ca altfel nu ma ajutati cu nimic.

| bmxrider23 explică:

Totusi ati putea sa-mi dati si alte raspunsuri referitoare la intrebarea mea in afara de chestia cu despartitul? Niste sfaturi pentru ca nu am mai avut discutia asta de vreo 4 luni cu ea si ma gandeam ca poate a inteles ca nu vreau doar asta si chiar o iubesc
Ii multumesc anticipat lui Ray pentru ajutor si pentru faptul ca ma intelege

| RAY a răspuns (pentru bmxrider23):

Ce sfaturii man, de sarutat va sarutati?

| DroIja a răspuns (pentru bmxrider23):

O iubești, boss?
Păi dacă tipa e virgină și nu vrea să facă sex, nu ți-e clar că e o alegere personală peste care tu nu poți interveni? Panichează-te și oftică-te când o să ai 25 de ani și prietena ta de aceeași vârstă care nu mai e virgină, refuză să facă sex cu tine.
Atunci ar fi cazul să-ți pui întrebări.
Acum ai de a face cu o puștoaică care încă dorește să-și păstreze virginitatea (poate și din cauza părinților) iar tu, ca tip care o iubește ar trebui să înțelegi asta!