| Mariusinho100 a întrebat:

Salut TPU,spray-urile contra ejacularii precoce sunt bune de ceva, a folosit cineva, au efecte adverse? Multumesc

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Da; majoritatea sunt pe bază de lidocaină (se pot cumpăra de la farmacie la preț și de zece ori mai mic decât la sexshop).
E ca atunci când mergi la dentist și îți face anestezie locală. Simți că „se plimbă" ceva acolo, dar nu și plăcerea.
Cel mai grav efect advers e chiar anestezia: te poți răni (din neatenție) și să simți abia când trece efectul. Un alt efect neplăcut este usturimea pe care o poți simți, eventual, dacă ai vreo zgârietură cât de fină pe locul unde îl pulverizezi; fiind cu alcool, o să cam „ardă". Da' trece repede.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt bune de nimic. Cel mai bine este sa nu le folosesti.