| Denis2706 a întrebat:

suneti-mi si mie un expert ceva sau care ati mai folosit un "spray contra ejacularii" bun si sigur va rog, dau funda. Multumesc

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Toate spray-urile și pomezile contra ejaculării precoce sunt de fapt una și aceeași chestie - un anestezic local (xilină / lidocaină ca substanță activă) care nu face decât să amorțească receptorii plăcerii din gland. Dar cum omul primește plăcere și din alte surse, tot vei ajunge la orgasm, chiar dacă nu simți aceleași senzații la nivelul penisului. Probabil ceva mai greu (sau deloc), depinde de gradul de sensibilitate al fiecăruia).
Dacă tot vrei să folosești așa ceva, sfatul meu este să cumperi un produs de la farmacie, din două motive: e testat farmaceutic (sigur) și e de zece ori mai ieftin decât pe site-uri sau magazine xxx.