| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, dar vreau sa stiu daca masturbarea este sau nu un pacat, stiu ca intrebarea suna probabil cam tampit, dar vreau sa aflu si parerile voastre. O zi buna!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Din punct de vedere strict religios, cică ar fi un păcat.
Dar stau eu și mă-ntreb: dacă Dumnezeu chiar nu ar fi vrut să ne jucăm cu penisul, nu era suficient să ne fi făcut mâinile mai scurte?!?
Așadar, cred că până la urmă este o eroare de interpretare a unor texte de către unii habotnici. Nu de alta, dar dacă ar fi real, prin rai ar fi mult mai multe femei și doar doi, trei călugări bătrâni...

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E pacat... sa nu o faci

| SG1995 a răspuns:

Religios vorbind, da.

| MaTeOGG a răspuns:

Eu sunt ateu si ma doare in &^%$! happy

| Boss491 a răspuns (pentru MaTeOGG):

Pacat de tine sad

| MaTeOGG a răspuns (pentru Boss491):

Dc? E alegerea mea!

| kata92 a răspuns:

Da este păcat. Și pentru că vrei părerile noastre îți spun că există și argumente științifice împotriva acelei practici. De exemplu distruge neuronii, produce un mare dezechilibru în organism și tot felul de alte probleme.

Uite vezi asta: https://www.youtube.com/watch?v=Xv5Q92sugzE

Îți recomand să citești cartea autorului de mai sus "Pornografia maladia secolului XXI" de Virgiliu Gheorghe. Merită citită de toți și ai acolo cam toate răspunsurile la nelămurirea ta. http://www.adevaruldespreavort.ro/......editie.pdf

| doctorandus a răspuns (pentru kata92):

"Am citit-o. Virgiliu Gheorghe nu e om de știință, iar cartea este o adunare de obsesii și manifestări paranoice lipsite de orice suport. Presupun că acum glumești, nu? Nu poți, în mod serios, într-o discuție serioasă, să-mi recomanzi așa ceva. Cartea ar fi revoltătoare dacă nu ar fi hilară. Și acum vorbind serios, spune-mi o carte adevărată, nu îți mai bate joc." Brigaela.

| Warthon_Dax_1997 a răspuns:

E pacat cand ti-o face altcineva dact parintele tau!
Nu pica in pacatul malahiei, fiule! Du-te la preot si cere-i ajutorul!