| WeAreTheWorld a întrebat:

Sunt cu o fata de aprox o saptamana si eu chiar o iubesc(nu am mai simtit asa ceva pentru. alta fata) niste fraze pe care sa i le spun cat de mult tin la ea, statusuri sau alte raspunsuri referitoare la aceasta intrebare sunt bine venitehappyFunda la cele mai frumoase.

2 răspunsuri:
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Salut! Ce pot sa iti spun? happy
In primul rand, daca tu iubesti cu adevarat acea fata, presupun ca ai o inima, cu care o iubesti. De ce ai nevoie de inima altcuiva sa iti spuna TIE ce simti TU pentru persoana TA iubita?
De aceea foarte multe cupluri se destrama, pentru ca in loc sa fim autentici, originali, sa fim NOI INSISI... preferam sa luam de pe internet mesaje de dragoste, mesaje cu La multi ani, si asa mai departe. Alea sunt deja rutine ce le folosesc alte sute, mii de persoane.
FI TU INSUTI! Daca iubesti cu adevarat acea persoana, merita cu adevarat sa stai macar 10-20 de minute si sa iti pui pe foaie gandurile si sentimentele despre ea.Scopul unei relatii nu este sa o pui pe ea/el pe primul loc, Scopul sufletului este evolutia. Iar printr-o relatie, trebuie sa descoperi celelalte laturi ale tale, cele romantice, cele unice in acest domeniu.Si sa fi tu insuti, sa te iubeasca pentru ceea ce esti TU. Nu fiind ceea ce vrea persoana iubita sa fi. Se numeste iubire neconditionata!
De aceea, te sfatuiesc sa stai TU INSUTI 10-20 de minute si sa iti pui pe foaie gandurile si sentimentele pentru acea persoana.Astfel te cunosti si pe tine insuti mai bine. Daca vrei ceva cu adevarat...MERITA TOT EFORTUL! Iti doresc o zi superba in continuare si sper ca te-am ajutat!

| KidHug a răspuns:

Daca simti ceva atat de deosebit pentru ea, o sa ii transmiti cel mai bine spunandu-i lucrurile cu cuvintele tale. Nu cred ca ai o pregatire atat de buna in domeniul actoriei, astfel ca orice fraze, versuri, citate ar parea foarte usor superficiale.