| anonim_4396 a întrebat:

sunt fata, sad eu nu pot sa inteleg ceva...cum de toate fetele din cls mea. si din cele paralele (a si c) sunt mult mai dezvoltate? crying. deci chiar toate (exceptand una care are ceva probleme) dc fix la "subiectul asta" eu sunt ultima? si ma enerveaza mai ales ond incep sa vbeasca nu stiu c despre sutiene si despre menstruatie. iar eu cam raman pe dinafara, ca nici despre bustiera nu prea am ce vorbi,, desi port (daca ma poate ajuta cineva...as vrea sa merg pentru prima oara sa imi iau bustiera (am deja una, dar as mai vrea una cu bretele mai subtiri) da' mi'e cam rusine ca nu prea stiu cum se numeroteaza bustierele si nu stiu cum sa ii cer vanzatoarei. si chiar nu stiu ce sa fac in privinta sanilor. "asteapta ca va veni si randul tau" e deja o propozitie care ma scoate din sarite. cand va veni randul meu? la 80 de ani? x( + ca mai si port niste bureti in bustiera (cele de la costumele de baie daca le stiti) ca sa mai arsat si eu cumva straight face pls help me cu orice sfat. dau funda si voturi puppy dog eyes :* sad
p. s. trec in a 7 a.big grin

9 răspunsuri:
| teodorika24 a răspuns:

Saraca! cred ca tie greu! am si eu una in clasa trecem intra 8-ta si n-are sutien si nici amcar bustiera.i se zice piept-plat mda se dezvolta greu. dar eu vorbesc cu fata aia si i-am propus sa-si puna bureti sau ceva intr-un sutien sa para ca are ceva totusi. ia-ti sutien si pune in el muti bureti cam cat e nevoie...

| Pysu a răspuns:

Cred ca aproape toate au facut dragoste, de obicei te dezvolti cand ai primul contact sexual.thinking unele poate sunt dezvoltate ca asa sunt ele, dar celelalte eu zic ca au avut contact sexual. fundita?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine sa ai o minte stralucitoare decat un bust mare.Dar oricum de dezvolti pana la 24 de ani cu totul, deci nu poti grabi timpul.
Apropo, nu purta sutien ca ti se vor lasa sanii; vorbeste cu mama ta.

| 5123fsda a răspuns:

Nu te speria, la fete bubertatea e de la 12-15 ani fac pariu ca pana la 15 ani o sa fi cea mai dezvoltata din clasa... Nu te speria acum ii varsta si poate asa ti se pare tie, ai intrebat pe vreun baiat vreodata e parere are despre tine?
Dami id si iti zic eu poate doar exagerezi...

| lilboutique a răspuns:

I-ati un sutien cu burete daca chiar te simti complexata de chestia asta, stiu ca e aiureasad dar ai grija ca buretele sa nu fie f mare, ci normal. Eu trec in clasa a 10a si inca am colege care sunt aproape plate, asta e, asa e corpul lor. Nu zic ca tu vei ramane asa, nu, am o prietena care pana anul trecut era f slaba si acum. i-au crescutlaughing

| CiicxuBăă a răspuns:

Pai daca esti in a 7 a te vei dezvolta dupa a 8 a, chiar atunci happy Stai linistita, un sfert din fete patesc asa, dar cum zici tu, vin si randul lor happy La bustiera, din cate stiu ea nu se numeroteaza, adica tipul de bustiera pe care il am eu se aranjeaza perfect dupa orice tip ( este putin elastic ). Poate gasesti asa, sau o poti intreba pe mama ta sau poti merge cu ea la magazin. Si poti lua cum zici tu bustiera cu burete, dar vezi sa nu fie prea mult, caci va arata ciudat dca nu ai sani happy Si totusi, daca cineva isi bate joc de tine. da'i drk. prieteni adevarati iti sunt alaturiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| ChrisBrown a răspuns:

Depinde de organism. alte fete la 10-11 ani le dau sanni afaralaughing.

Deci stai linistita vine si randu-l tau asteapta doarwinking

| Butterfly0 a răspuns:

Saracuta de tine, esti disperata rau de sani.Asteapta ca va veni si randul tau