| AndyOficial a întrebat:

sunt foarte indragostit de o colega de clasa, am 16 ani aproape 17 ( clasa a X-a ) si simt nevoia sa o am langa mine cat mai mult timp si sa pot fi impreuna cu ea.Pot spune ca ma inteleg bine cu ea, ba chiar in urma cu cateva zile mi-a cerut numarul meu de telefon, dar nu cred ca conteaza asta.Sunt o persoana foarte timida si nu pot spune ce simt pentru fata de care sunt indragostit si nu stiu ce subiecte sa discut cu aceasta.Nu stiu cum sa procedez ca sa fac o fata sa ma placa si sa o fac sa isi doreasca sa fie impreuna cu mine etc. Multumesc si sper ca ma puteti ajuta cu niste sfaturi care sa imi poata fi de folos.DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intr-o zi invit-o la un suc si vorbiti si cu ocazia asta poate ii spui si ce simti pentru ea

| neutrino a răspuns:

Stai linistit, nu te grabi, sigur va veni cineva care va stii ce sa-i spuna. Dupa aceea, la urmatoarea fata, sigur vei sti si tu. Asa se invata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vorbeşte cu ea deschis,invit-o în oraş, staţi de vorbă, dacă ţi-a cerut nr. de telefon, e clar că vrea să fiţi împreună, vezi cum evoluează pe parcurs, nu te grăbi.
Te pup!

| MrAnderson a răspuns:

Salut, Andrei

In primul rand, ia-o pas cu pas.
Incearca sa discuti cu ea prima data.
Apoi ia-o progresiv, discutati ce va place, ce va intereseaza, care sunt pasiunile, mai ales cele comune.
Dupa care, o poti invita in oras, la un suc, unde puteti fi doar voi doi, si ii vei spune ce simti.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Asteapta,pana va veni momentul potrivit! Daca fata ti-a cerut nr e clar ca are ganduri cu tine! Mai asteapta putin sa vezi ceea ce vrea ea, apoi invit-o in oras, si stati de vorba:*

| ToxicKiss33 a răspuns:

Uite stiu ca pentru voi baietii este foarte greeu sa vorbesti cu o fata de care iti place...Eu cred ca poti sa o intrebi iar daca ea nu vrea treci mai departe lumea nu se va sfarsii:*

| AndyOficial explică:

Am uitat sa mentionez ca momentan este cu cineva din cate am vazut, dar se comporta cam rece cu el dupa parerea mea.Acum nu stiu ce sa fac se merita sa incerc cu ea daca e cu ala?