| ResidentEvil a întrebat:

Sunt impreuna cu o fata de aproximativ 1 luna jumate si sincer mi se pare ca in ultima perioada relatia noastra nu mai este la fel de entuziasmanta ca in urma cu putin timp. M-am gandit ca e posibil sa nu mai fie atat de atrasa de mine. Mi-a spus ca ma iubeste si o cred dar sincer nu am idee ce este in capul ei... poate vrea sa terminam si nu stie cum sa imi spuna.E cam plictisita de viata in ultima perioada sau poate de mine. Oricum as vrea niste sfaturi...Ce sa fac ca sa ma doreasca din ce in ce mai mult? Sau ce as putea sa fac ca sa avem din nou aceeasi relatie ca acum cateva sapt?

Răspuns Câştigător
| catablondu a răspuns:

Salut. Ideea cu (datul papucilor) e pe putin exagerata. Nimeni nu-ti poate garanta continuitatea relatiei finalizate de tine. Daca faci asta, s-ar putea sa vina ziua cand o vezi sarutandu-se cu un alt baiat, si atunci, te vei intreba (de ce?). Intr-un cuplu, comunicarea e tot. Nu o intreba direct ce are, ca s-ar putea sa iesi de fraier. Incearca o discutie eleganta, de bun simt si fara jigniri. Daca-ti spune ca te iubeste, din minut in minut, nu o crede. Daca iti spune in momente importante, da! O simte! Incearca sa vezi ce cauta in tine: Ce vrea si ce nu, si, mai ales, incearca sa nu o lasi nici o secunda sa se plictiseasca langa tine. Mult succes.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În primul rând, ar fi bine să ai o discuţie DIRECTĂ cu ea, special pe această temă şi să vezi ce spune şi ea...

| justfreelove a răspuns:

Ignora sfatul la cel de mai sus. In relatia voastra s-a instaurat monotonia, ea nu te mai atrage, tu nu o mai atragi.cel mai decent si cel mai bine ar fi sa ii dai papucii, pentru ca daca nu o sa ti-i dea ea si atunci ai sa te gandesti la ea mereu, ba chiar o sa ajungi obsedat dupa ea si ai sa te gandesti ca o iubesti si alte chestii si o sa fii patetic si o sa se fereasca de tine. Daca ii dai tu papucii primul, mereu o sa ai o usa deschisa la ea. poate nu chiar din prima luna, dar mereu va fi disponibila, indiferent cu cine umbla.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pai gaseste ceva nou. face-ti lucruri diferite.mergeti unde nu a-ti mai fost, gandeste-te la ceva ce si-ar dori sau ii face dosebita placere. discuta deschis cu ea pentru ca altfel relatie se pierde