| AndreiVisanu44446 a întrebat:

Salut TPU. Sunt intr-o relatie cu o fata de 9 luni. Recent am iesit cu ea la un festival impreuna cu parintii ei. Stand cu ea si vazand cum da scroll printre mesaje mi se parea ca am vazut ceva ciudat asa ca am tras-o intr-un loc mai privat unde am incercat sa discut cu ea si sa se explice. Parintii ei nu prea au inteles ce se intampla asa ca au sunat-o. Ceea ce scrisese iubita mea despre mine nu fusese neaparat ceva frumos incat "o disperasem" ca vreau sa imi iau cateva inele sa le incerc si un lanțișor. Nu si-a mai putut tine emotiile si incepuse sa planga. Tatal ei vazand asta a venit la noi si mi-a spus ca nu e prima data cand vede ca fata lui plange din cauza mea si ca daca se mai intampla imi va da o palma. Suparat am plecat acasa si le-am povestit alor mei ce s-a intamplat iar acum niciunul dintre parintii mei nu ma lasa sa merg la ea acasa sau sa am vreo interactiune cu parintii ei, nu imi interzic sa mai fiu impreuna cu ea dar nici nu imi recomanda sa raman in relatie. Eu chiar o iubesc pe fata asta si si ea pe mine si am spus ca dupa ce luam o mica pauza vom incerca sa ne intalnim si sa discutam putin situatia si viitorul relatiei noastre... voi ce ziceti? Tin sa mentionez ca amandoi suntem minori.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să iei o pauză mai lungă. Pauzele lungi și dese aduc succese.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza totala, ca relatia asta este deja incheiata!
Nu asa te comporti cu o fata si apoi, nu ai nici un drept sa-i verifici mesajele si sa iti bagi nasul in discutiile ei cu prietenele.
Ceea ce ai facut a fost foarte urat si inacceptabil, fiind criza de gelozie, control si manipulare.

Le dau dreptate tuturor parintilor tai si ai ei, sa nu va mai permita sa va vedeti, fiindca comportamnetul tau este total inadecvat, lipsit de respect si dragoste.

Da-i pace fetei si vezi-ti de viata ta, dar invata din greselile facute, daca vrei vreodata ca vreo fata sa te iubeasca si sa stea cu tine.