| Morto_Sei_1971 a întrebat:

sunt intr-o relatie mai complicata cu prietena mea in sensul ca stau cu ea de ceva timp si astazi mia zi-a ca vrea sa facem o pauza. Faza e ca asta e a doua oara cand cere pauza si nu stiu cum sa procedez. Nu vreau sa o las, o iubesc prea mult pe fata asta si as face ori ce pentru ea...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cand se cer pauze in relatie, este ca sa-ti pregateasca marea despartire.
In dragostea adevarata, nu se iau pauze. cand iuebesti pe cineva cu toata inima, apai nu poti trai fara persoana aia, iar o pauza de 1 zi, este deja un calvar...
Sfatul meu este sa-ti dai asteia pauza de tot!
Las-o sa plece ca nu te mai iubeste si nici nu te mai vrea, de aceea tot incerac sa ceara pauze, ca sa scape de tine.
Nu mai pierde timpul, da-i drumul si fa-te liber pentru alta, ca nu-i suficient sa o iubeti doar tu, ca oricum nu va sta langa tine.

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Vorbeste cu ea si convinge-o sa renunte la dorinta ei.

| sofisis a răspuns:

Eu si orice om normal nu iti putem spune decat LAS-O de tot. Nu ai ce sa cladesti cu o fata de genul asta.

| mgtow a răspuns:

I se falfaie sub coada cu odihna ei de.un veac.

Răspuns utilizator avertizat
| Crackman a răspuns:

Cauta ceva nou, se plic de tine si nu gaseste nimic nou. Se reintoarce la tine sau tu esti enervant

| ywar a răspuns:

Cand cineva iti spune ca vrea o pauza, e o formula mai eleganta de a-ti spune ca nu te mai vrea. Insistand o sa o iriti. Asta e! Nu mai ridica coada. Impaca-te cu asta si treci mai departe. Toti am trecut prin macar un episod din asta, intr-o viata.
Nu te mai vrea. Si-a gasit pe altcineva, nu mai are chef etc. aproape ca nici nu mai conteaza.

| GirlOnline81 a răspuns:

Da-i acea pauza de care are nevoie. Definitivwinking.

| Morto_Sei_1971 explică:

Faza e ca m-am lasat cu ea aproape o luna de zile si dupa s-a intors la mine si acum vrea din nou o pauza cum am spus nu vreau sa o Las

| Sofer a răspuns:

De ce are nevoie de pauza? Ori te iubeste ori nu?