| anonim_4396 a întrebat:

sunt la prima relatie cu o fata si am o problema. Se supara mereu pe mine din motive minore spunand ca "gata, s-a terminat" dar o intorc din drum cerandu mi iertare toata ziua. Inca o problema ar fi faptul ca nu are aproape deloc incredere in mine.
Mentionez ca suntem impreuna de ceva timp si avem o relatie la distanta. Ce pot face?

12 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Mmmm, relatie la distanta deci gargara online, oh yeah baby...
Nu are rost, dar daca tu te simti fericit scriind/vorbind la telefon. Go aheadwinking

| Staind a răspuns:

Iti ceri iertare prea des.
Poti sa nu mai fii catel, in primul rand. Ce zici?

| RoDanny a răspuns (pentru Staind):

Daca o iubesc, ce vrei sa fac

| Staind a răspuns (pentru RoDanny):

Sa nu mai fii catel.
Ce daca o iubesti? Ii dai voie sa faca ce vrea din tine. Iti place sa te tina asa? Unde-i orgoliul?
Ti-a prins felul cațelos si o doare in dos.
Fii tu ala rece si vezi cum se schimba situatia.

| RoDanny a răspuns (pentru Staind):

OK, azi ne-am certat din nou si i-am spus ca nu mai pot si ca renunt si ea a zis ok, pa.

| RoDanny a răspuns (pentru Staind):

Si dupa i-am zis de asta cu faptul ca sunt ca un caine pe langa ea si a inceput sa rada si sa zica "Ok, faci ce vrei."

Răspuns utilizator avertizat
| Ether a răspuns:

In relatiile la distanta e mai complicat. Trebuie sa stabiliti fiecare prioritatile, ce va doriti unul de la altul si in ce directie doriti sa mearga relatia. Rezolvarea vine prin comunicare cat mai multa despre aspectele mentionate si nu doar o conversatie superficiala in care se discuta activitatile de zi cu zi. Aprofundati fiecare ce va deranjeaza si ce va place la fiecare, vedeti daca se pot rezolva si veti gasi solutia.

| aliipt99 a răspuns:

Daca spui varsta ei si a ta, ce inseamna pentru tine (de ceva timp) te pot ajuta mai bine.
Eu faceam asa pana in 16-17 ani deoarece eram foarte copilaroasa si nu stiam ce vreau cu adevarat.Nu luam in serios o relatie.

| RoDanny a răspuns (pentru aliipt99):

Eu 16, ea 15

| aliipt99 a răspuns (pentru RoDanny):

E copila... daca faci prostii cu ea ai sanse sa i schimbi ideile.

| Guys a răspuns:

Ce e frumos la o relatie? Cand toti 4 sunteti fericiti