| Nicu786 a întrebat:

Salut TPU
Sunt Nicu si sunt intr-o relatie cu o fata de un an si ea este virgina
Ea a spus ca ar face sex cu mine dar ii este frica ca o s-o doara tare
Spuneti-mi si mie niste modalitati pe care sa le fac ca pe ea sa nu o doara tare
Dau funda celui care spune mai multe si mai eficiente

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lubrefiant, reaxare, preludiu si incredere... eventual si experienta din partea ta

| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu, daca nu faci sex deloc cu ea, nu o va durea deloc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Oricat de bine va fi efectuat preludiul, oricat de bine se vor relaxa muschii vaginului si i se va umezi vaginul penetrarea va fi destul sau foarte dureroasa in cazul in care prietena ta nu a practicat masturbarea intravginala. Doar procedand asa se poate largi treptat si intr-o anumita masura canalul vaginal, intrata de mult incat penetrarea sa se realizeze mai usor si fara dureri mari sau prea exagerate. Inainte de dezvirginare ar fi bine/indicat sa intretineti cateva reprize/partide de petting ca o forma de....antrenament. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

O variantă suplimentară față de cele deja sugerate - pune-ți un prezervativ Durex tipul „mutual pleasure", dar PE DOS (astfel încât partea cu anestezic să fie în contact cu vaginul ei, nu cu organul tău.

Răspuns utilizator avertizat
| happygirlx a răspuns:

În primul rând important e să aveți încredere unul în celălalt.
Tot ceea ce poți face e să îi oferi un preludiu lung inainte de actul sexual, relaxarea este un lucru foarte important şi dacă vă iubiți şi aveți acea conexiune imposibil sa nu iasa bine.
Şi nu tuturor femeilor li se intampla ca dezvirginarea sa fie dureroasa.