| anonim19127 a întrebat:

Salut TPU, sunt un baiat de 14 ani si am o uriasa problema. Am inceput sa vorbesc cu o fata ceva timp (4 luni), respectiva fata e mai mica ca mine are 12 ani, in aceste luni s-a creat o legatura de incredere si o iubire platonica. La un moment dat acum cateva zile a inceput sa dea semne ca ma place, multe semne. Eu mi-am dat seama si o plac si eu inapoi. Problema sunt persoanele din jur, deoarece ea are 12 ani. Am 2 prietene foarte bune pe care le cunosc tocmai din clasa intai si ele mereu ma ajuta, le-am spus de aceasta fata si ele in momentul actual ma preseaza destul de tare, deoarece diferenta de varsta ar fi prea mare intre mine si ea, ca multe persoane isi bat joc de ea si ca ea ar fi de fapt bisexuala (ii plac si baietii si fetele), eu de exemplu n am o problema cu asta dar cele 2 fete ma preseaza de o ora incontinuu cu asta. In momentul actual sunt foarte bulversat si panicat deoarece nu stiu ce pot face in continuare. Daca aleg sa fiu cu fata impreuna, am frica ca n o sa mai fie la fel intre mine si prietenii mei, dar nici pe ea nu pot sa o las odata ce o plac si ea ma place inapoi. Am nevoie de ajutor cat mai rapid. Dau funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu sunteți niciunul matur, dar asta nu înseamnă că nu te poți bucura de prima îndrăgosteală.
Continuă relația, iar prietenilor spune-le să-și vadă de treburile lor, nu de cu cine alegi tu să ai o relație. Dacă nu, înseamnă că de fapt nu îți sunt prieteni adevărați.

| anonim19127 explică (pentru mihai69):

Am inteles, cand am spus matur nu m-am referit la gandirea unui adult matur dar zic ca este o diferență de comportament între o persoana de 14 ani si una de 12 ani, ma rog. Multumesc mult de răspuns o sa ma mai gândesc la ce fac.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Legatura voastra este de pritenie intre copilasi, nu de iubire, ca sunteti copii prea mici ca sa fiti implicatii i n relatii de iubire.
Lasa sexul si bisexualitatea ca nu face nici un sens la anisorii astia, cand sunteti MULT prea mici sa sa crezi tu ca un copila sde 12 ani este bisexuala.
la 12 anisori tot ce zboara inca se manaca, ca si la tine!
Ea are prietene fetite, tu prieteni baitei, va jucati inca cu papusile si masinutele, va jucati cu joculete pe computer....stati aoclo si jucati-va mai departe, ca sunteti inca copii mici, fara nevoie de sex si fara sa inventati ca ati fi ceea ce nu sunteti, fiindca sunteti doar copilasi.

| anonim19127 explică:

Vreau sa mai mentionez ca fata pe care o plac si-a pus increderea totala in mine, mereu imi spunea problemele ei pe care nu le mai stie nimeni si ca s-a certat si cu cea mai buna prietena a ei pentru mine, a zis ca ar vrea sa aiba primul sarut din 2023 cu mine si chestii de genul si ca ea nu se comporta ca un copil de 12 ani, ci este mai matura mental.