| loredana_8620 a întrebat:

un pic de ajutor eri o veche prietena mi-a zis ca prietenul meau se intilneste cu o fata de un an si el isi bate joc de mine Iam scris un sms de despartire prin care i-am zis de pritena sa a raspuns si a spus ca e adevarat dar nu a putut sa-mi spuna dupa cum se vede si-a batut joc problema la mine e ca ma indragostesc repede si nu sunt stabila mereu perd el a esit destept si eu prostuta inca mai avea curaj sa raspunda inapoi i-am tinut pept si am facut sa numi pese dar in sinea mea urlam de durere nu inteleg de ce a facut asa cu mine ne stiam bine eram buni prieteni nu i-am facut niciodata rau el are 17 ani si are cam multisoare prietene dupa cum am vazut eu. Nu stiu dar toti isi bat joc de mine vreau sa ma razbun pe ei si mai ales pe el ajutati-ma si spuneti-mi cum sai intorc cu aceias moneda.la toti care mau umilit mersi:*

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Cei dretp el e un fustangiu... Deci isi bate joc de fete, si foarte probabil si de cealalta si bate joc.
Ca sa te razbuni nu prea stiu cum sa faci ca sa ai succes, nu prea e bine sa te razbuni, dar na, daca asta vrei tu. Daca ai un var mai mare cu care te intelegi bine sau prieten mai marre, pune-l sa il bata oleaca si pe aia sa o bage oleaca in sperieti, sa o smulga de par ca si cum ar vrea sa o violeze dar sa nu o violeze ca apoi e nasol...
Poti sa vb direct cu acea fata cu care este el, e posibil ca nici ea sa nu fi stiut de tine asa ii zici tot ce a facut el cu tine si poate ii da papucii aceasta fata.
Sper ca te-am ajutat, funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Elisa a răspuns:

In primul rand: cred ca te-a inselat din cauza ca nu i ofereai anumite chestii ( cred ca sti la ce ma refer) si poate acea persoana cu care este i le ofera. Ca sa te razbuni pe el e simplu: il tratezi cu indiferenta ca si cum nimic nu sar fi intamplat si ai sa vezi ca tot pe el o sa-l doare.Bafta.

| bella_5744 a răspuns:

O solutie buna sa te razbuni pe el este sa ii spui si celeilalte fete ce face el de fapt, cu siguranta nici ea nu stie ca el a avut inca o relatie timp de un an...asta inseamna ca si-a batut joc si de ea nu doar de tine si mai ales de el pentu ca daca o sa o convingi ca relatia voastra chiar a existat cu siguranta el va ramane singur sau cel putin o sa aiba parte de o cearta ce nu-i va pica prea bine. Fata chiar nu este vinovata cu nimic, cu siguranta nu stia de relatia voastra, oricum o sa vezi asta din reactia pe care o va avea cand ii vei spune adevarul...Aaa si inca ceva.incearca sa fii mai posesiva cu iubiti tai, sau cel putin mai atenta, pentru ca mi se pare aiurea sa stai 1 an si sa nu vezi ca el te inseala.incearca sa nu mai ai prea multa incredere in baieti de la inceput si gandeste-te ca asa poate sa faca si urmatorul daca nu reactionezi de la inceputul relatiei.Probabil el a vazut ca poate si de asta a continuat asa.Aratai insa ca cine alearg dupa 2 iepuri nu prinde nici unu(adica ramane fara nici unu ca el deja va prins);-)

| anicikacolta a răspuns:

Spune-i prietene-i lui ca in acest timp a fost cu ambele si ca nu ai stiut de ea! E posibil ca o sa il paraseasca si va ramine el cu buza umflata iar in doua putati sa gasiti mai repede o pedeapsa!

| YouDeserveNothing a răspuns:

Fata da' e grea romana asta nu?