| sakuraro a întrebat:

un prieten foarte bun ma place dar eu nu-l plac pe el. ce ar trebui sa fac sa fiu cu el ca sa nu ii frang inima ca nu vreau sa il pierd adica e un prieten bun pentru mine ca un frate nimic mai mult neeed ajutor!

Răspuns Câştigător
| AnGeL a răspuns:

Mereu mi se intampla... dar crede-ma ca cel mai bun mod de a-i spune este sa fi cat mai directa : sti tu pentru mine insemni mult avand in vedere ca imi esti un preiten foarte mult insa nu cred ca as putea sa te privesc intr-un alt sens deocamdata
sau poti incerca sa ii pari exact opusul fetei ideale create de imaginatia lui....incearca sa ii arati opusul comportamentului tau actual si probabil ca nu ii vei mai parea o alegere buna pentru o viitoare iubita
succes :*

8 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Comporta-te precum Otilia din "Enigma Otiliei" pana la un anumit punct(el va fi Felix). Citeste cartea si sa vezi ca nu il vei pierde, dar nici nu vei fi cu el.Il vei pierde cand vei vrea.

| neutrino a răspuns:

Daca iti este un prieten foarte drag, atunci vorbeste cu el pe sleau.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Fi sincera cu el si explica-i pana la ce limita pot merge lucrurile intre voi, ca sa nu-i dai sperante desarte.Va fi mai usor sa accepte ideea, decat sa spere la ce nu-i poti oferi.

| chazz a răspuns:

Spune-i tot direct straight face
(mentionezi ca vrei sa ramaneti prieteni)
-pentru. el va fi dureros, dorind chiar sa nu mai aiba de-a face cu tine.
nu se stie...
dar spune-i tot pe fata (si explica-i frumos si la sfarsit sa il iei in brate, si ii spui eu sunt sora ta nu iubita ta)
mult noroc!
Numai bine!

| LaNaibaa a răspuns:

Spune-i direct in fata, ca tii la el ca la un frate! O sa fie trist dar cu timpul va trece! Dupa ce ii zici asta, tine legaturile la fel cum erau inainte pentru al nu-l supara mai mult!

| December a răspuns:

Daca te intelegi bine cu el atunci trebuie sa vorbesti deschis, direct si la obiect! Daca e baiat destept va intelege.

| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui in fata ca tii la el ca la un frate si nu ai vrea sa strici relatia asta

| sakuraro explică:

Dau funda celui mai bun raspuns