| sleeppy a întrebat:

V-ati indragostit vreodata? S-au v-a placut de cineva cu adevarat? spune-ti istoria voasta.cea mai frumoasa primeste funda:X

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Iti repostez ce am scris intr-un alt post iarasi happy

Mi-am cunoscut partenera din intamplare pe hi5 am vazut un comentariu ridicol dat de un prieten al meu si am comentat si eu spunandu-i ca nu e adevarat ce a spus respectivul apoi am mai vb cu ea prin chat-ul de pe hi5 abia dupa vreo 2 saptmanani am bagat-o in seama. Chiar nu vroiam nimic de la ea pur si simplu sa fim amici. Am hotarat sa o scot afara sa o cunosc si i-am zis la misto, hai sa iesim la o cina romantica in doi pe malul unei ape. Zis si facut am iesit afara, si am dus-o la o cina romantica pe malul unei ape intr-o seara cu cer instelat :X... e aa ramas surprinsa de absolut tot. Am dus-o acasa, era inca in stare de soc cum s-ar zice nu stia ce sa zica si ce sa faca. Am mai iesit apoi dupa 3-4 zile, in care am vb mai mult la telefon, eu fiind plecat din oras. Am iesit ne-am plimbat nu i-am zis nimic ca vreau sa fiu cu ea sau ceva pana aproape de sfarsit sa o duc acasa m-am oprit intr-un parc, am pus o melodie de dragoste si am dansat cu ea, si atunci i-am spus ca o plac si daca vrea sa fie cu mine.
Nu mi-a zis nimic atunci am dus-o acasa, si la scara am sarutat-o eu am intors spatele si am plecat, apoi am primit mesaj de la ea ca s-a indragostit de mine. Si am ramas impreuna pana in ziua de azi ( 3 ani de zile )
La 6 luni i-am daruit un lantisor cu 3 pandantive, bagat intr-un cufar, si cufarul intr-o cutie mare cu nisip laughing. Cele 3 pandantive erau, un peste, o stea si o inima, ceea ce semnifica ca i-am daruit inima mea intr-o seara cu cer instelat pe marginea unui lac.
Apoi la 2 ani am cerut-o de sotie blushing... punand inelul intr-un ou kinder pe care l-am desfacut cu grija si am scos jucaria si am pus inelul. A fost un soc blushing.
Asta e povestea mea de dragoste!

Acum legat de fata perfecta eu tocmai am gasit-o, o fata destepata cu capul pe umeri deschisa la discutie, iubitoare, ascultatoare, sincera! Fizic este o tipa slabuta, inalta 1.75, cu craci misto laughing, este frumoasa mea :X.
Continuare? pai sa vedem... mai avem de trait nu? Inca suntem impreuna si o sa fim mereu. Orice ar fi eu o iubesc si ea ma iubeste, mai mult de atat ce as mai putea spune?

| sleeppy explică (pentru Azµre):

Atit de frumos si sincer.m-a fascinathappy
foarte uimitor,, nu sint cuvinte pentru asa istorie..va urez succese in continuare..si sa fiti fericiti!

| Azµre a răspuns (pentru sleeppy):

Mulțumim!

| NoSmile a răspuns (pentru Azµre):

Waw. Cat de frumos. M-a facut sa zambesc povestea ta de dragoste :X
Iubiri-va mult in continuare!

| Azµre a răspuns (pentru NoSmile):

Mulțumesc :*

| NoSmile a răspuns (pentru Azµre):

Cu mare drag happy :*
Mi-ar placea sa intalnesc si eu, un astfel de baiat blushing
happy

| Azµre a răspuns (pentru NoSmile):

Nu e exclus happy mai sunt, dar sunt închiși în casă și stau toată ziua pe facebook și joacă metin în loc să socializeze.
Apropo ce vârstă ai?

| NoSmile a răspuns (pentru Azµre):

Or mai fii, dar nu se stie daca mi-e vreunu destinathappy
Nu imi plac persoanele care nu socializeaza.
Si cat despre varsta, sunt cam micuta. Am doar 17 ani happy

16 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Prima mea dragoste a fost mai mult o copilarie, ne placea sa vorbim mult, ne intelegeam reciproc, nici vorba de ceva sexual eram mai mult prieteni apropiati la inceput.
Cu cat am crescut, cu atat ne iubeam mai mult si ne protejam unul pe celalalt mai mult.
Relatia a durat 2 ani devenind dintr-o copilarie, o relatie serioasa...
chiar daca am fost de sute de ori la el acasa nu mi-a facut nimic, ne uitam la filme, radeam, vorbeam ore intregi si la intalniri si prin telefon.
Ne plimbam, muream de frig pe banca iarna si stateam imbratisati.
Tineam unul la celalalt, avem sentimente, credeam ca nimic nu ne va separa.
Indiferenta amandurora ne-a separat, am dat mai multa importanta examenului ce-l aveam de dat si s-a produs ruptura.
fara certuri, faca jigniri.
am ramas prieteni, ne mai vedem, ne vorbim si ne ajutam.
uneori imi aduc aminte de perioada cand eram impreuna cu el, de detaliile din relatie...

| sleeppy explică (pentru wolder):

Foarte frumos...mi-a placut mult istoria ta
p.s m-a impresionat intr-adevar, acum cred ca exista sentimente adevarate :-);-)

| wolder a răspuns (pentru sleeppy):

Ma bucur ca ti-a placut :)
chiar am scris despre toata relatia cu el aici: (daca vrei sa citesti mai multe:D)
http://brunettepink.sunphoto.ro/2_ani_-_O_singura_dragoste

| sleeppy explică (pentru wolder):

Imi este interesant.voi citi desigur happy
vreau sa ajung si eu la asa ceva,, dar nu cred ca voi avea parte de asa ceva.

| DDCC a răspuns (pentru sleeppy):

Nu se știe niciodată ce-ți poate rezerva viața.

| LittleLuciane a răspuns:

Prima mea dragoste a fost in vara anului 2011 cand am plecat de acasa ca aveam niste probleme nestiind ca imi voi intalnii prima iubire.eram in parc cu doua prietene si pe banca de vis-a-vi erau 3 baieti (foarte draguti) dar nu le-am dat importanta ( ei strigau dupa noi) mai tarziu am stat impreuna pe o banca si unul dintre ei imi spunea ca daca as fi singura fata din lume nu ar fi cu mine ca sunt fitoasa.nu dupa mult timp ne-am intalnit la scoala unde eu invatam(el era a 9-a) si asa incet incet am format o relatie care s-a sfarsit dupa 11 luni din cauza uneia care se baga intre noi ( eu ne fiind placuta in scoala prea mult se mai gasea cate o strambatura sa ne desparta pentru ca el arata bine si ele nu suporta ideea asta ca el sa ma placa pe mine si nu pe ele dar asa am rezistat 11 luni )

| PrESeUS a răspuns:

Deci eu inca imi traiesc povestea de dragoste! Eu si prietena mea am trecut primmulte certuri impreuna ea cu parintii ei eu cu ai mei toti vroiau sa ne despartim, uneori si ea credea ca ar trebui sa facem asta si sa renuntam unul la celalalt! Eu nu am renuntat nici macar 1 minut la ea si am continuat sa o iubesc la fel de mult ca si in prima zi acum avem o dragoste (ascunsa) cum s-ar spune, parintii ei nu vor ca noi 2 sa fim impreuna! Dar cu toate astea noi 2 suntem impreuna in continuare si nu renuntam unul la celalalt ne iubim la fel de mult ca in prima zi si nu ne pasa prea mult de cei din jur! Eu o iubesc foarte mult pe ea si ea pe mine acum suntem amn2 fericiti chiar daca parintii ei nu ne vor impreuna noi2 suntem fericiti si veseli! Fundita? big grin

| 12dulcika12 a răspuns:

Da! la mine a fost o iubire de-o vara... :X:X:X
dar nu vreau sa intru in detalii big grin
funda? big grin