| anonim_4396 a întrebat:

Va implor! Am nevoie de ajutorul vostru! M-am despartit de curand de prietena mea dupa 7 luni de relatie. Ne-am iubit enorm, dar in urma cu 5 zile am avut o mica cearta, iar dupa asta, vrand sa imi cer iertare, ea a spus ca "nu mai poate". Am tot cautat-o! In prima seara dupa despartire mi-a dat mesaj si m-a rugat sa o primesc inapoi, dar eu am adormit! Iar dimineata cand am vazut mesajul mi-a zis ca a spus asta doar ca sa nu mai fiu asa trist si distrus. Am mai lasat-o. Apoi am incercat sa mai vorbesc cu ea despre treaba asta. Mai rau am facut. Mi-a spus ca nu e vina mea, dar nu stie nici ea ce s-a intamplat. Doar ca nu se mai simte la fel langa mine. Am tot discutat. Pana cand cu o seara i-am cerut ajutorul surorii ei mai mari. Aceasta a incercat sa discute cu ea si sa ii arata ce vorbisem. A crezut ca asa o va "atinge" putin. Dupa mi-a spus ca eu chiar am enervat-o de data asta. Sa trec peste si sa dau next. Dupa parintii ei incercau sa o ajute si sa afle ce s-a intamplat. (Ei tineau mult la mine.Si parintii mei tineau mult la ea) Dupa mi-a spus ca din cauza mea parintii si sora ei nu o lasa in pace. I-am explicat ca nu am facut nimic. Si brusc parca s-a "topit". In momentul ala parca era EA. Cum a fost odata. Am vorbit si am discutat prieteneste in seara aia. Iar acum suntem oarecum amici. Doar ca de multe ori e "rece" cu mine si nu imi spune ce simte. Dar are si unele momente, mai rare, cand se "topeste" si devine ea. Va rog ajutati-ma! O IUBESC ENORM! Si ea m-a iubit enorm pe mine! Dar acum nu imi mai spune ce simte! Credeti ca mai am vreo sansa? Plz, help! Dau funda! Multumesc de ajutor! sad

13 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

>> Ne-am iubit enorm
>> a spus ca "nu mai poate"
>> Mai rau am facut
>> Doar ca nu se mai simte la fel langa mine
>> Sa trec peste si sa dau next
>> oarecum amici
>> de multe ori e "rece" cu mine si nu imi spune ce simte
>> acum nu imi mai spune ce simte

Astea nu sunt semne bune. O pauza poate fi binevenita pentru amandoi.

>> M-am despartit de curand de prietena mea
Vorbesti deja la trecut. Cred ca esti constient ca s-a cam terminat.

| thenight4 a răspuns (pentru seth2016):

Nu stiu daca s-a terminat!

| MidnightR a răspuns:

OH doamne, cum le place fetelor ambiguitatea.Nu tu motive clare, scapi ieftin printr-un "nu se mai poate".

"In prima seara dupa despartire mi-a dat mesaj si m-a rugat sa o primesc inapoi, dar eu am adormit! Iar dimineata cand am vazut mesajul mi-a zis ca a spus asta doar ca sa nu mai fiu asa trist si distrus"
Cum vine asta? Efectul ar fi fost chiar invers.Iti faci sperante degeaba doar ca sa primesti de dimineata o alta lovitura?

Mie mi se pare ca habar nu are ce vrea, nimic nou totusi.

| thenight4 a răspuns (pentru MidnightR):

Pai...Atunci chiar am simtit ca este ea si ca vrea sa se intoarca! Dar eu am inceput cu "da, te primesc.imi pare rau" si alte plansete si prostii. Si cred ca asta i-a hranit orgoliul si a facut-o sa imi spuna ca a vrut sa vina inapoi doar ca sa ma simt mai bine! Am aflat de la familia ei ca a plans si a suferit si inca o face de cand ne-am certat! Poate ca nu stie ce vrea, poate ca nu mai stie ce simte! Nu stiu, nu imi pasa, eu vreau doar sa o ajut! Nu pot lasa ce am iubit si iubesc atat de mult! O sa incerc sa o faca sa imi spuna ce are pe suflet si ce simte!

| OMFGConrad a răspuns:

Ia-o mai uşor, cucereşte-o din nou şi fii mai atent de data asta, că s-ar putea să fie ultima ta şansă!

| thenight4 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Nu stiu ce sa zic! Mi-a zis a dau next. Sa trec peste odata! Dar nu pot! Si nu se comporta ca si cum ar fi ea! Adica nu mi-a mai dat mesaje sau nu m-a mai cautat! Doar eu o bag in seama si incerc sa discut cu ea! sad Multumesc pentru sfaturi oricum!

| OMFGConrad a răspuns (pentru thenight4):

Mai încearcă ceva timp...dar în timpul relaţiei au mai fost certuri? Dacă da, la fel de mari? Dacă nu, întreabă-te pe tine şi pe ea, "chiar merită să stricăm totul doar pentru ceva ce am zis/făcut fără să gândesc limpede?" Ce vârstă are ea? Dacă e sub 19 e ceva mai greu cu acceptatul. Dar tu?

| thenight4 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Au fost certuri mai mari! Dar am trecut imediat peste! Mi-a zis ca nu e din cauza asta! Si ca nu sunt eu de vina! Doar ca se simtea altfel cu mine! Avem amandoi sub 19! Pot spune doar ca sunt mai mare cu 2 ani decat ea! sad

| OMFGConrad a răspuns (pentru thenight4):

"Ciorba reîncălzită nu mai are acelaşi gust". Dacă tu ai în jur de 17-18, iar ea are 15-16, să ştii că e cam imatură şi nu înţelege că într-o relaţie de cuplu mai sunt şi momente de genul ăsta, implicit nu ştie cum să reacţioneze. Cel mai uşor pentru ea e să treacă la altul dacă i se adeverşte că nu e totul roz. S-a izbit de realitate şi nu-i place, vrea să mai viseze puţin!
Cum spunea şi @seth2016, tu eşti conştient că nu se mai poate. Eu îţi sugerezi să mai încerci o dată sau de 2 ori, atât! Nu-ţi pierde demnitatea pe care o ai. Fete sunt destule.

| thenight4 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Ne placeam cu 1 an jumatate inainte sa fim impreuna! Ne potrivim perfect, toata lumea mi-a spus asta! Eu simt ca ma iubeste! Si o iubesc enorm! Deci nu stiu daca o sa pot pleca asa usor! Multumesc mult pentru sfaturi! Inca mai sunt optimist! Familia mea e destul de apropiata de familia de cand am fost impreuna! Si ambele familii au ramas socate! Totul era perfect! Asta cred si eu! Ca are nevoie de o pauza! Poate la varsta aia vrea sa se gandeasca la altceva, nu la un iubit! I-am spus ca daca va dori sa ma mai caute, chiar si peste un an! Voi fi acolo! sad (ma refer ca toate astea s-au intamplat deja, adica nu vreau sa credeti ca scriu mesaje aici si vorbesc cu ea in acelasi timp ) happy

| thenight4 a răspuns (pentru thenight4):

De familia ei *! Scuze!

| Maya1997 a răspuns:

Sunt 50% sanse sa va impacati. Mult noroc.