| AnthonyParaschiv a întrebat:

Salut Tpu.Va rog sa ma ajutati cu un sfat la urmatoarea problema.Recent,am cunoscut o domnisoara deosebita, studenta la facultatea mea, dar cu 3 ani mai mare ca mine. Avand niste cunostinte comune,am abordat-o pe facebook, si din vorba in vorba, m-a rugat sa ne vedem.Am fost la o prima intalnire, a fost totul ok, am discutat vreo 4 ore la o cafenea.Peste cateva zile,am fost la o a doua intalnire, in parc. Iarasi, plimbare de cateva ore.Suntem pe aceeasi lungime de unda, ne intelegem foarte bine pe orice subiect, radem mult si imi zambeste.Nu am absolut nici cea mai mica problema in a vorbi cu ea.Peste cateva zile am invitat-o,de ziua ei,sa mergem sa ne plimbam cu barca pe lac,in parc.I-a suras ideea si a acceptat. Ceea ce vreau eu sa va intreb pe voi,cum sa fac sa ii dau semne ca o plac,fara sa stric prietenia?(noi urmeaza sa plecam impreuna sa studiem un an intr-o tara straina,ca studenti erasmus).Si cum sa aflu daca ma place si ea, sau iese cu mine doar privindu-ma ca simplu prieten? Orice sfaturi sunt binevenite, va multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Daca nu ma insel, a mai pus cineva o intrebare similara, poate chiar tu, nu-mi mai amintesc.
Pai lucrurile stau in felul urmator, daca mai continui asa fara sa-i faci cunoscute sentimentele tale fata de ea, te indrepti cu pasi siguri catre statutul de cel mai bun prieten, deci daca asta iti doresti, continua ceea ce faci, ca te descurci formidabil.
Daca nu, incearca sa ajungi si tu mai in intimitati cu ea, puneti mana pe mana ei, cere-i permisiunea sa o saruti la plecare, si lucruri de genul. Iti vei da seama din reactiile ei daca si ea simte ceva pentru tine, imi e frica sa-ti recomand sa o intrebi direct daca te place, pentru ca numai tu stii cum te-ai comportat pana acum cu ea, si s-ar putea sa sperii saraca fata.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Maxxy79 a răspuns:

Pai sa-i spui direct ca te-ai indragostit de ea, dar fata in fata, nu facebook, twiter sau nu mai stiu ce, apoi daca ea se simte bine in prezenta ta va accepta ...sa nu iei niciodata in calcul diferenta de varsta. Succes!

| AnthonyParaschiv explică:

Pe obraz am sarutat-o mereu, si cand ne vedem si cand ne despartim.o sa incerc sa o iau de mana cand ne plimbam sau sa pun mana pe mana ei cand stam pe o banca.mersi