| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa ma ajutati...
Sa va povestesc... prin iunie am stat cu un baiat, dar ne-am despartit din cauza ca eu fac sport si nu prea aveam timp de noi din cauza antrenamentelor (sau cel putin asta zicea el).din noiembrie incoace vorbim aproape zilnic (il sun eu caci el nu are minute), iar acum zice sa ma joc metin cu el...
eu imi doresc sa ma impac cu el, dar mi-e teama sa il intreb daca mai vrea sa fim impreuna... cred ca ar zice "nu".

va rog sa ma ajutati cu sfaturi, pareri... orice.
va multumesc.
ofer FUNDA

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Nu-ti mai consuma minutele tale, nu se merita!

3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Cariera nu trebuie s te opreasca din a iubii o persona.E logic sa nu mai ai atata timp dar nu cred ca poti sa spui ca e un factor decisiv intr-o Relatie.Ai timp sa vb cu el la tel sau sa va vede-ti macar odata pe saptamna. Daca te-a iubit nu va zice nu.Ca un Sfat e oki daca ai spui asta sa incerci sa il sensibilizezi un pic.Din multitudine de lucururi pe care le priecepi sau le lovesti in Viata unu e important pe Relatii sau prb de genu :Cand vb cu Persoana iubita incearca sa o atingi la sintimente, si va ceda chair daca e si genu mai rece.Ai grija!

| maite13 a răspuns (pentru Danysan):

Odata cand vorbeam la telefon, mi-a dedicat o melodie(maneaua aia "cere-mi tot ce vrei").
ah si am uitat sa mentionez ca intr-un timp am fost suparata pe el, si am acceptat sa stau cu unul, iar el a aflat si cand vorbeam la telefon ma intreba ca ce-am vazut la ala si chestii de genu'...si m-a intrebat daca imi amintesc saruturile lui...
deci, tu ce zici?

| Danysan a răspuns (pentru maite13):

Fa ceea ce ti-am spus si daca te-a iubit sau mai tine la tine e clar.Plus ca cea ce spui duce la asta.Nu iti face oricine asa declaratii daca nu te place.Acum trebuie sa inisti si tu si sa dai oarecum impresia ca iti pare rau si ca mai vrei o Sansa!