| Fidec a întrebat:

Vă rog să mă faceţi şi pe mine să înţeleg unele lucruri, nu ştiu ce să mai cred şi ce nu!
Acum trei săptămâni m-am certat cu prietena mea.Ea a început să plângă şi i s-a părut ei că eu am râs de ea. Din acea seară totul s schimbat.Mi-a zis că îmi bat joc de sentimentele ei şi că am stat cu ea un an de zile doar ca să mă culc cu ea şi faze de genu. Acum 3 luni de zile am făcut pentru prima dată dragoste ea fiind virgină. Şi tot îmi reproşa că nu mai sunt eu ăla care eram că nu o iubesc şi faze de genu.Ea stă cam la 20 de km distanţă de mine şi nu puteam să ne vedem pe fiecare zi, urmând să se mute în zona unde locuesc eu abia în toamnă. După ce ne-am certat în seara aia mi-a zis că îmi mai dă o şansă să-i dovedesc că o iubesc... după două săptămâni mi-a zis că nu mai vrea să continuăm pentru că nu mai are încredere în mine şi că nu e cu mine pe fiecare zi să vadă ce fac cum mă comport etc. De o săptămână stă cu un băiat mai mare decât ea cu 11 ani. Vorbesc cu ea pe fiecare zi prin mesaje sau la telefon. Mi'a zis că stă cu acel băiat din răzbunare ( să sufăr şi eu că şi ea a suferit, eu pe acel băiat nu prea îl suport). Ieri mi-a zis că orice s-ar întâmpla mă va iubi şi încă e geloasă pe mine. Am întrebat-o dacă ar vrea să mai dăm o şansă la relaţia asta în toamnă atunci când vom fi împreună pe fiecare zi şi mi-a zis că da îmi dă o şansă să vadă cum sunt. Când mă întreabă dacă am iubit-o sau dacă o iubesc îi zic că da şi pe urmă îmi zice că joc teatru sau că mint..nu ştiu ce să fac să îi schimb părerea. Ţin foarte mult la ea şi o iubesc dar nu ştiu ce să fac..chiar nu ştiu...voi ce credeţi de ce face asta sau mai bine spus ce vrea să arate cu asta.

7 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna. Vrea sa para ca ea e victima si nu e asa, tu suferi si trebuie sa ii arati acest lucru insa se pare ca ei nu prea ii pasa ce spui. Ar tebui sa ii faci o vizita surpriza si sa ii explici, sa o faci sa inteleaga cum stau lucrile intre voi. Bafta!

| Dariusuu a răspuns:

Ce iubire mai este și asta când cauți răzbunare? Dă-i pace o vreme, așa lucrurile se vor liniști.Fi indiferent cât poți și dacă poți fi puțin mai rece.
Dacă vrea răzbunare, într-un final asta va primi.

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa doua saptamani ea are deja pe altcineva si, cu toate astea, reuseste sa te faca tot pe tine sa te simti vinovat. Daca nu i-ai facut nimic foarte grav, atunci ea este cea care se afla in off-side iar tu esti fraierul pe care il joaca pe degete.

Intotdeauna cand o femeie te va parasi nu o va face pentru ca a dat de mai bine, o va face pentru ca TU nu mai esti atent, pentru ca TU nu ai ascultat-o si pentru ca TU nu o mai consideri iubirea vietii tale. In realitate, ea ori s-a plictisit de tine, ori a gasit pe altul care pare mai bun pentru ea la momentul respectiv si singurul mod in care se poate desparti de tine este sa-ti reproseze anumite chestii, astfel ea scapand de vina ca te-ar fi parasit pentru altul. E mentalitate de curca si astfel de femeie nu mai merita nici macar un salut. Ce e trist e ca din cauza fatalailor ca si tine au de suferit majoritatea barbatilor.

Canta-i in struna, fa-te pres in fata ei, da vina pe tine in continuare ca acum face sex cu altul si cand se va plictisi de respectiv, probabil se va intoarce din nou la tine pentru o perioada, din lipsa de ocupatie.

Serios acum, daca ai un strop de ambitie si mandrie, ureaza-i casa de piatra si cauta o fata care sa merite.

| SimonaQs a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Ea vrea sa vada daca nu te dai batut adica te desparti de ea si gata. Pa si la gara. Vrea sa vada daca o iubesti cu adevarat si daca ti la ea, dar nu mi se pare corect fata de tine ca se joaca asa cu sentimentele. Ar trebui sa tineti cont amandoi ca tu ai fost primul cu care ea a avut contact sexual, ceea ce putem spune ca in tine a avut incredere si iti spun ca si acum are. Adevarul este ca acum incepe sa te ia de fraier pentru ca stie ca un punct slab al tau este sa nu te desparti de ea.

Mai asteapta cateva saptamani si ori isi remediaza situatia ori dai papuci odata ca tu suferi nu ea...

Pa Pa :*

Răspuns utilizator avertizat
| Adelina1994 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca se alinta, te-a luat putin de fraier si acum face purin pe victima sa vada cum reactionezi

| Loveyou12345 a răspuns:

Ea, vrea să arate, că îi este mult mai bine fără tine. Tu daca o iubeşti şi chiar ţii la ea, ar trebui să te strofoci şi sa încerci din răsputeri să te împaci cu ea. Fetelor, le place să ştie că cel puţin un băiat, „umbla dupa fundul lor". Deci cred că asta ar trebui să faci. Dar atenţi înjtâi, înainte de a întrebao daca vrea să se impace cu tine, trebuie să aveţi o relaţie strânsă de prietenie.
Sper că răspunsul meu te va ajuta.
Fundiţăăpuppy dog eyes?