| YoKid a întrebat:

va rog sinceritate..glumele si raspunsurile batjocoritoare nu le iau in seama! Va rog sinceritate sad eu si iubita mea am facut sex anal, mentionez ca protejat! dar s-a rupt prezervativul...si nu ne-am dat seama si cand am scos **** s-a scurs niste spermatozoid pe vulve straight face si putin intre ele sad Am sters-o dar suntem speriati sad cu vaginul nu am avut contact, deci acolo e virgina, se poate sa ramana gravida? sad Asta s-a intamplat acum 2 saptamani si azi sau maine sau poate poimaine ar trebui sa ii vina menstruatia. Ea de fiecare data cand ii vine menstruatia are unele dureri, ba de cap, ba ii se umfla burta, ba ii vine sa vomite, ba o doare rau burta. Dar acum decat are burta umflata si nici o durere. Va rog.voi ce ziceti sad repet! nu iau in seama jignirile! ne iubim..nu ne traim viata gen pana ajungem la o varsta sa ne gasim de casatorie.dar nu am vrut sa avem inca contactul cu vaginul.

9 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Test de sarcina coita sad

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă n-ai deflorat-o, numai virgină nu mai poate fi numită.
Mă rog, asta ar fi una; da' tu vrei să știi altceva. Din păcate, răspunsul corect este DA, poate să rămână gravidă chiar dacă are himenul intact. Probabilitatea este relativ mică, dar diferită de zero!

| neutrino a răspuns:

Interesanta afirmatia ta: la vagin este virgina! In acest caz nu are cum ramane gravida si puteti face sex anal si oral cat puteti, ea va ramane o inocenta virgina!

| SkyPilot a răspuns:

Daca lichidul tau a patruns in vaginul fetei, puteti avea o problema. Altfel nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Neuronul a răspuns:

Contează şi cum s-a şters.
Ca să se prelingă spermatozoizii din zona anală spre vagin, ca apoi să pătrundă în interior, e drum lung.
Şansele sunt destul de mici, dar un test de sarcină ar clarifica situaţia.

| VictorVictoras a răspuns:

Hai mai nu mai puneti asemenea intrebari! nu ramane mai, oricum e o intrebare penibila!

| gladitor a răspuns:

Da poate sa ramina insarcinata, dar mai bine faceti un test de sarcina