| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Va spun aici povestea mea pentru ca nu stiu ce sa facstraight face.
(Relatie la distanta)
In urma cu 3 luni ne-am despartit pentru ca era prea geloasa, ne certam din orice, numai vorbeam asa mult.A 2 zi dupa ce ne-am despartit am vrut sa vorbesc cu ea, sa ne impacam dar am aflat ca deja se impacase cu fostul si de atunci mi sa taiat filmul numai vroiam sa stiu ceva de ea! I-am sters nr de tel, am sters-o dp mess, am arucat tot ce aveam de la ea.Am crezut ca pot sa o uit dar nu..nu am putut.In urma cu 3 zile am vorbit cu ea(timp de 2 luni jum nu am vorbit)mi-a spus ca imd dpa ce ne-am despartit a inceput sa se planga la fostul si intrn fel acesta a profitat de ocazie si i-a spus sa fie iar impreuna, a spus ca a acceptat vazand ca eu sunt indiferent cu ea.dar nu e deloc asa..chiar atunci vroiam sa vb k ea si am aflat ca deja se impacase cu el.Mi-a spus ca ea tot pe mine ma iubeste si nu ar suporta sa ma vada langa alta fata.dar ea acum continua sa stea cu el, au petrecut revelionul impreuna(cu mai multi prieteni).Ce credeti ca ar trebui sa fac? avem amandoi 17 ani si ne cunoastem de 5 ani.(nu am pe nimeni sa vb despre problema de genu de aceea am scris aici).Ms pentru fiecare parere.

Răspuns Câştigător
| Cocolove a răspuns:

E foarte grea o relatie la distanta dar atata timp cat partenerii se iubesc nu ar fi o problema prea mare dar in privinta ei dupa parerea mea nu te iubeste in conditiile in care te inseala fara suparare si te impiedica si pe tine sa iti gasesti pe altcineva, uit-o pentru ca o astfel de fata nu merita lacrimile tale acum faci cum vrei dar asta e sfatul meu.Si iubitul meu e plecat in strainatate de 2 luni si nu e prima data cand pleaca, dar nu l-am inselat niciodata, am 3 ani de relatie cu el sau el sa ma insele pe mine.Bafta!

11 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Greu...Stiu cum e, dificila decizie.Am avut o experienta similara si nu e deloc usor sa treci peste si sa o iei de la capat. La fel cum nu e usor sa lasi in urma tot ca si cand nu ar exista persoana respectiva. Asculta-ti inima! Ea e cea care va lua decizia pentru tine. Poti sa gresesti sau poate fi mai bine. Fara riscuri in viata nu castigi. Sper sa merite. Multa bafta

| adrykiba a răspuns:

Sal.Relatiile la distanta sunt mereu complicate, relatia nu mai merge, dar cand te vezi cu ea totul este minunat iar cand pleaca, iar nu merge.Intr-o relatie este vorba mereu de cineva aproape iar daca sunteti prea mult timp departe unul de celalalt dispare acel ceva ce va atrage. Fata probabil ca te iubeste dar si-as dori pe cineva aproape si probabil de aceea l-a si acceptat iar pe fostul.In aceasta situatie ori gasiti o solutie sa fiti aproape ori nu are rost sa continui asa.cu cat o lungiti mai mult cu atata rau iti faci.

| DyNo a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te impaci cu ea. Daca tu mai ti la ea, si ea la tine. Caut-o si explica-i totul.
Ea a petrecut revelionul cu niste prieteni, nu doar cu fostul sau iubit, deci nu ai de ce sa-ti faci griji in aceasta privinta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la ea. Vorbiti si rezolvati problema. Daca va iubiti dati-va inca o sansa. Daca nu, fiecare merge pe drumul lui. Daca te iubeste va dori sa fie impreuna cu tine.

| Larisssaa a răspuns:

Împacăte cu ea ♥.
Dar vreau să ştiu un lucru, ce distanţă e între voi?

| motherf a răspuns (pentru Larisssaa):

Bucuresti - Constanta

| Larisssaa a răspuns (pentru motherf):

Aa, nu e DELOC mare, împacăte cu ea ♥.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Daca e relatie la distanta e normal sa apara probleme de genul asta. Daca ai posibilitatea sa o vizitezi, fa-o cat mai des. E usor sa iti dai :* pe mass si sa zici ca sunte-ti impreuna dar in realitate nu este asa usor. Ea va uita de tine daca nu pastrezi legatura asa ca incearca sa fii langa ea. Sa iti dau un exemplu: Tu stai in Iasi, iar ea in Bacau. Du-te la ea in weekenduri(cam greu cu scoala) cu trenul sau ceva, mergi acolo in vacante etc. Daca tu stai in Iasi iar ea in Timisioara nu prea stiu care ar fi solutiile thinking

| motherf a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Bucuresti - constanta

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru motherf):

Cum zice si Larisssaa dar sa nu o dai in bara cu scoala... Tinerii cauta placeri de moment dar daca gresesti ceva s-ar putea sa nu il mai iei inapoi :/

| Nelamuritul a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau dar las-o-n asa, incearca sa uiti.