| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU. Vi s-a intamplat vreodata sa aveti o stare ciudata, contemplativa, o melancolie adanca, dar fara vreun motiv anume? Mie mi se intampla des si ma tine destul de mult, iar uneori aceste stari imi genereaza inspiratie pentru scris. Mana mea curge pe hartie, efectiv nu gandesc ceea ce scriu. Multi mi-au spus ca am talent, dar mie niciodata nu imi place nimic din ceea ce fac. Scriu filozofie, in fapt. In astfel de momente, vreau sa ma indragostesc. Am doar 15 ani, dar experimentez stari de genul foarte des. Nu vreau sa nu le mai am, caci ma ajuta enorm sa ma lamuresc cu privire la anumite lucruri. Intrebarea e : Voi ce faceti in astfel de momente? La ce va ganditi?

3 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Um... Ma trezesc la realitate. Ce dracu? Traieste-ti copilaria, ca iti va fi dor de ea mai tarziu, lasa filozofia pentru mai tarziu.

| LineGuide a răspuns:

In general ascult muzica, si imid au seama cine sunt, si cum ma vad ceilalti din jurul meu. In general impresia mea este rea, pentru ca traiesc clipe melancolice, dar ma fac sa fiu mai realist, si uneori mai bun.
Mult noroc!

| Daria4 a răspuns:

În primul rand tu te zbati să treci de la viaţa de adolescenţă la maturitate! Ieşi afară plimbăte, o cafea un suc, aer curat. Te face să reflectezi alfel.