| sebastianstefan369 a întrebat:

Vin cu o mica mare intrebare. Spun mare pentru ca va fi lunga.Bun, ideea e ca un baiat din clasa are prietena. Si am iesit ieri in oras da a stat ceva timp si dupa a plecat cu prietena lui. Astfel apare intrebarea: o prefera pe ea? Apoi mai apare o intrebare: ce are ea si nu am eu? Vreau sa specific ca nu sunt gay dar imi vreau prietenul inapoi. Credeti ca ar trebui sa imi fac o prietena? Daca da pe cine sa aleg dintre Teona, Pompi si Nicoleta?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

E normal sa prefere sa petreaca timp cu ea. In primul rand pentru ca e indragostit si ea o prezenta noua in viata lui.
Nu neaparat sa-ti faci o prietena, is total impotriva relatilor de dragul de a avea relatie, ci doar sa-ti gasesti alte persoane cu care sa iesi si sa nu-i reprosezi ca asa e la inceput.

5 răspunsuri:
| Catti a răspuns:

La un anumit moment al vietii, oameni incep sa isi prioritizeze timpul. Nu ar trebui sa consideri ca o prefera pe ea, in defavoarea ta. Este doar o noua persoana care a intrat recent in viata lui si merita atentie, in aceeasi masura ca si tine. Singurul lucru pe care il poti face, este sa vorbesti cu prietenul tau si sa ii explici situatia. Ca te face sa te simti evitat si ca nu vrei ca prietenia voastra sa aiba de suferit.

| simplegirl2 a răspuns:

Buna...probabil ca prietenul tau o place pe fata respectiva, si chiar ai ai zis ca e prietena lui deci vrea sa fie singur cu ea putin timp. Daca sunteti buni prieteni nu cred ca o prefera doar pe ea, ci a vrut sa fie singur cu ea atunci.

| edybtt a răspuns:

Deci asa sta treaba, il cunosc pe tipul asta. sebastianstefan369 e indragostit de fata respectiva si vrea sa o combine dar nu stie cum

| edybtt a răspuns:

Alege-o pe teona ca o aleg eu pe pompi