| DjYeti a întrebat:

Vin si eu din nou la voi cu o problema, o mare dilema. Prietena mea cea mai buna inca din copilarie s-a despartit recent de prietenul ei cu mare scandal si asa mai departe. Ea de dinainte vorbea cu un prieten din Bucuresti, la cateva sute de kilometri distanta de Salaj. Dupa multele probleme care au aparut, eu ma inteleg din nou bine cu ea, dupa ce intreaga vara nu a scos un cuvant catre mine. In fiecare zi ma intalnesc cu ea la mine acasa, povestim, radem, dar nu stiu ce sa fac. Sa imi incerc norocul si sa o intreb despre ceva mai mult decat o simpla prietenie? Sau sa mai astept pana se linisteste putin? Nu sunt disperat, dar nu vreau sa mai pateasca ce a patit pana acum. O iubesc foarte foarte mult, dar nici macar nu stiu de ce.

Răspuns Câştigător
| creatzulik a răspuns:

Cred ca nu te va vedea ca ceva mai mult decat prieten, amic asa ca mai bine las-o mai mult timp si dupa spune-i ce ai pe suflet, bafta.

4 răspunsuri:
| DjYeti explică:

Multumesc tuturor pentru parerile voastre. O las deocamdata moale, pastram un pic de distanta, si daca am sansa de a-i spune atunci voi incerca.

Răspuns utilizator avertizat
| aRaBw a răspuns:

Wow complicata treaba. sincer sa fiu nu prea cred ca merg astfel de relatii. de obicei o fata da semnale daca place un baiat si daca pana acum nu ti-a dat niciun semn ca te place, mai bine stai linistit ca altfel risti sa strici totul sau si mai rau sa se joace cu sentimentele tale. Dar mai sunt si exceptii. Poate ca momentan ar fi cazul sa nu ii spui ce simti pentru ea mai ales daca a avut o relatie serioasa sau daca tine la ex-ul ei. Eu iti doresc mult succes.

| Hajakas_Hjakus_1994 a răspuns:

Daca nu stii de ce nu o intreba daca te iubeste