| iulianalii1992 a întrebat:

Voi trece direct la subiect.
Ma numesc Iulian am 25 de ani si sunt intr-o relatie cu o fata de 4 ani.
La inceputul relatiei parinti ei a plecat in strainatate la munca, deci eu i-am fost si mama si tata in toata aceasta perioada a stat la mine acasa ne-am logodit.
Acum tatal a chemat-o in strainatate fara mine iar ea a ales sa se duca o saptamana acolo fara mine si sa se intoarca dupa aceea, chiar daca eu am avertizato ca daca pleaca ne despartim
Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| daywalker23 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, doar sa accepti ce ea a ales sa faca iar dupa ce se va intoarce vei sti ce e de facut...( il vei observa comportamentul)

15 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Te-ai gandit vreodata ca, fratioare, sunt parintii ei? Adica tu chiar nu ai vrea sa-ti vezi parintii daca nu i-ai vazut de mult timp? Totusi, sunt parintii ei! Mi se pare absurd ce incerci sa faci. Esti imatur. Familia e mai presus de orice.
O saptamana la parintii ei chiar mi se pare ok, nu este nimic rau in asta, doar ca tu probabil ai niste filme in cap. Cu aceasta atitudine o sa ai foarte mult de pierdut.

Eu zic sa te gandesti mai bine daca chiar merita sa te desparti de ea din cauza ca si-a dorit sa-si vada parintii, asta daca o sa te mai vrea inapoi dupa aceasta atitudine.

| DeeaMarry a răspuns:

Sa te maturizezi.
A plecat la PARINTII ei pentru O SAPTAMANA.
Cine te crezi incat sa ii interzici sa mearga undeva sau sa o santajezi cu chestia asta?

| Adry05 a răspuns:

Nu mi se pare nimic deplasat, duce dorul parintilor. Asteapta sa se intoarca si vezi cum se comporta si dupa ia o decizie.

| Laura a răspuns:

Să-ţi dai 2 palme că eşti dobitoc.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa ai bun simt si sa-i respecti dorinta, in fond aia sunt parintii ei si face ce trebuie.

| vocea a răspuns:

Salut, frate nu te stresa daca te iubeste va veni inapoi la tine, nu te mai supara.

| Alicezzz a răspuns:

Sa incerci sa fii intelegator. Nu cred ca e ceva rau prin faptul ca s-a dus sa isi vada familia, nu este propietatea ta nu te purta egoist si posesiv, chiar daca ai sa zici ca sta la tine si tu ai avut grija de ea. Trebuie sa intelegi situatia si daca o iubesti o astepti langa tine cu bratele deschise!

| Stefancalin1997 a răspuns:

Boss, te sfatuiesc sa astepti sa vina ea din strainatate daca vezi ca s-a schimbat ceva fa ce crezi tu mai bine.

| Nhamnhumhebhaaa a răspuns:

Stiu si ru o lasi pentru ca are 4 ani si pana la 15 ani nu ai ce face cu ea?

| bobbyG a răspuns:

Las-o sa se duca, doar nu te va insela... Poate va gasiti un job acolo mai bine platit, cine stie. In fine, daca va iubiti cu adevarat nimeni si nimic nu va poate desparti, asta e clar. Ce conteaza ca acum 3 luni si-a vazut parintii? Pune-te putin in locul ei, cat de greu ii e fara ai ei langa ea, zile de nasteri, Craciun, Paste etc, golul ala inca exista si sa stii ca saptamanile cat au stat parintii ei in tara nu compenseaza cu absolut nimic cu anii de cand sunt plecati! Cred ca iti e frica de ceva anume. De ce anume iti e frica? (Nu stiu toata povestea vostra gen certuri, inselat daca au fost cazul sau altele, imi spun doar parearea la ceea ce am citit)

| masokista a răspuns:

Stai așa, ești cu ea de 4 ani sau ea are 4 ani? laughing)

| Eclips3 a răspuns:

Iti dai seama ca nu si-a mai vazut parintii de mult timp. Asteapta sa se intoarca si vezi atunci ce o sa faci.

| iulianalii1992 explică:

Imi cer scuze ca am uitat sa mentionez ca ia vazut acum 3 luni cand au venit in tara pentru carteva sapramani si atunci tot cu scandal ca sa ne despartim

| Ririru a răspuns (pentru iulianalii1992):

Inseamna ca ai niste probleme pe care ar trebui sa le discuti cu in specialist. Nu mi se pare normal ce faci tu, o ameninti ca va despartiti pentru ca isi doreste parintii aproape? Esti jalnic. Nu stiu ce viata va avea langa tine daca te iarta, probabil nu o sa mai aiba voie nici sa dea o comanda la pizza ca o vei ameninta cu despartirea. Bafta! Poate te maturizezi.

| Adrenalinata a răspuns:

Sa va despartiti