| GeorgeDRX a întrebat:

vreau sa-mi dati niste raspunsuri. Stiu ca am doar 13 ani si trebuie sa ma tin de carte, dar vad toti baietii de varsta mea ca au iubite. Am scapat de timiditate, stiu sa vorbesc si sa ma comport frumos cu o fata, dar nu stiu sa ma dau la fete. Vreau sa simt si eu cum e sa fi iubit, sa am prima iubire, primul sarut etc. laughing Sfaturi va rog, cum sa ma dau la fete / sa ma fac placut de o fata? M-au placut fete pana acum, dar nu am stiut cum sa le raspund la avansuri. Sfaturi va rog de la cineva cu experienta happy Vreau raspunsuri si de la fete cat si de la baieti.

3 răspunsuri:
| Eduard196 a răspuns:

Eu am 18 ani si tot nu reusesc sa mi fac prietena. tot de la varsta ta am inceput sa ma uit dupa fete si aceiasi problema o am de atunci si pana acum. nu te agita stai linistit. stiu ca te simti super nasol ca nu poti sa iti faci o prietena dar mai asteapta. daca iti fac ele avansuri nu le lasa!

| Richardson_Raphaela_1995 a răspuns:

Uite eu sunt de parere ca nu trebuie sa ai o anumita varsta ca sa ai nevoie de o partenera. asa ca te sfatuiesc. fii cat mai natural in abordari, fii tu. nu incerca sa copiezi comportamentul nimanui. fa ceea ce simti. lasa rusinea si timiditatea la o parte si actioneaza din instinct. daca e o fata care iti place nu mai sta pe ganduri si intra im vorba cu ea. despre orice. daca fata te place si ea nu va fi greu. doar fii relaxat.

| Roxy234 a răspuns:

Am 18 ani si crede-ma ca stiu ce zic laughing Nu merita sa-ti bati capul. Ok, un sarut, o imbratisare. Dar ai tooooot timpul din lume pentru o relatie, sa simti cum e "sa fii iubit". Nu te grabi, ca o sa regreti happy