| iRobert125g a întrebat:

vreau sa zic ca cum pot scapa de labă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De ce ai renunta la o activitate practicata probabil de peste 80% din populatia de ambele sexe, de cand lumea si pamantul. O activitate benefica organismului in cazul in care este practicata cu moderatie. O activitate care potrivit studiilor stiintifice si medicale publicate, considera ca prin masturbarea este pregatit orgasmul care determina organismul sa produca si sa elibereze mai multi hormoni, printre care sunt endorfina, dopamina si oxitocina, adica asa numitii hormoni ai dragostei, fericirii sau bunei dispozitii (de care preotii in mod absolut sigur nici nu au auzit in viata rolling on the floor ) In urma producerii acestor hormoni scade valoarea cortizonului adica a hormonului care este responsabil de starile de nervozitate, irascibilitate, anxietate si/sau de stres care pot sa apara zilnic. Despre alte beneficii care se produc la nivelul psihicului si mintalului fiecarui individ, poti afla accesand si lecturand materiale stiintifice si medicale existente pe internet (nu le gasesti in biblie). Iar convingerile religioase potrivit carora se produc toate nenorocirile posibile dar si imposibile, sau ideile ca s-ar pierde energia din cauza elimarii vitaminelor si a mineralelor din corp prin sperma ejaculata reprezinta o convingere a unor imbecili retardati. Multa sanatate!

| iRobert125g explică (pentru corbulalbrosu):

Deci lol preotii is romanii sau Anti sex?

7 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Găsește-ți o prietenă, pune-o pe ea să ți-o facă, și... ai scăpat. laughing

| Eduard196 a răspuns:

Trebuie sa fii hotarat sa scapi de ea. Pentru ca asta in timp te distruge. Iti scade testosteronul si prin urmare gradul de masculinitate si atractie pentru sexul opus. Testosteronul e cel care te face barbat si te face atragator pentru fete. In plus te seci singur de resursele vitale organismului si in timp o sa vezi cum te inmoi si nu mai ai mintea asa agera ca inainte. Candva oamenii se masturbau mai rar dar pentru ca azi intri super-usor pe un film porno deja cei mai multi se masturbeaza de 2-3 ori pe zi ceace este extrem de mult. Ai grija de tine si scapa de masturbare ca sa fii mai barbat decat majoritatea barbatilor din jurul tau

| doctorandus a răspuns (pentru Eduard196):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

Vrei sa pui la loc substantele pierdute prin e? Mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt, pe urma bea o lingura de apa.

O femeie produce intr-o zi de alaptare in medie (ca aport de calorii) cat produce un barbat in 841 de ejaculari (socotind ca 1 ml lapte matern are 0.7 Cal, iar 3.4 ml sperma au 0.7 Cal).

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de masturbare mananca 10 grame de slanina sau 24 grame de paine.

| Eduard196 a răspuns (pentru doctorandus):

Testosteronul nu se reface asa usor. Si el e cel mai important hormon pentru un barbat

| doctorandus a răspuns (pentru Eduard196):

A... cum stii tu ca se reface greu testosteronul si ca ar fi eliminat mult prin sperma, in timp ce Asociatia Medicala Americana (AMA) n-a auzit de asa ceva? La fel cele doua APA din SUA (psihiatrii si psihologii). Cumva... dereglare mentala? Sau dezinformare?

| alexandruanghel a răspuns:

Orice invat are si dezvat, dar masturbarea nu e daunatoare!