| ing3rd3mon4u a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi urgente daca se poate?
Am o relatie la distanta. El este in Romania iar eu sunt in Spania.
Am fost in tara aproape 4 saptamani, dar am venit inapoi in Spania. Avem 9 luni impreuna,. Eu sunt foarte sigura ca relatia va merge desi el zice ca nu va merge.Imi zice ca el renunta ca de ce sa se gandeasca mereu ce sa facem ca sa ne fie bine.Cu toate astea avem planuri impreuna.Ne iubim.Si nu vreau sa il pierd. Ce parere aveti? Cum il pot convinge sa nu renunte la relatie? Eu sunt cea care gandeste mai pozitiv in relatie. Iar el e cel care gandeste Negativsad Dau fundita!:*

Răspuns Câştigător
| sunshine939 a răspuns:

E intr adevar grea o relatie la distanta...dar sa stii ca el daca te ar iubi suficient nu ar porni de la ideea ca nu merge.cunosc un cuplu care dupa 8ani de relatie la distanta s au casatorit.se vedeau decat de cateva ori pe an.niciodata intr o relatie doi oameni nu iubesc la fel.si eu tind sa cred ca tu esti cea care iubeste mai mult.si din pacate nu poti tine un om alaturi de tine numai pentru ca tu il iubesti enorm.nu poti s il convingi tu sa nu renunte la relatie.trebuie sa fie convins de dragostea care o simte pentru tine.iti urez tot succesul din lume...

2 răspunsuri:
| PastilluTsaaa a răspuns:

Stiu cum este o relatie la distanta (ma aflu in una) Eu sunt in Austria el in Romania. suntem de 7 luni imp si de 5 luni despartiti.Nici unul dintre noi nu s.a gandit la vreo despartire chiar daca dorul e insuportabil si pot sa zic ca mai avem de asteptat inca 7 luni pana sa ne putem lua in brate. El e cel care ma incurajeaza sa merg mai departe oricat de greu ar fi.Iar la probleme, chiar daca suntem departe ceva ne apropie mai mult ca oricand... Ce vreau eu sa spun este ca nu poti sa ii schimbi sentimentele, daca te iubeste dar totusi rupe relatia isi va da seama intr.un tarziu ce a pierdut. Lasa totul sa se intample de la sine.
Sper ca totusi relatia voastra sa tina. Sper ca ti.am putut arata ceva prin povestea mea 'de viata' ca sa spun asa. Te.am pupat si mult noroc in Spania! :*

| Rinkarika a răspuns:

Salut eu cred ca ar trebuie sa-i spui ca nu vrei ca sa se destrame relatia si ca il iubesti din suflet.Eu ma bucur ca gandesti pozitiv asa ca de exemplu ca nu pot trai fara tine si ca daca o sa renunti nu stiu ce o sa fie.Sunt multe exemple. Succes