| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu un sfat de la voi, deci sunt cu o fata de 8 luni.o iubesc la nebunie,ba chiar mai mult.i-am fost primul barbat in toate, ea are 18 ani eu 19, e o fata bravo,ascultatoare,dar in ultimele luni ne chinuim prea tare, nu-i zi sa nu ne certam sau sa ne despartim de 3 ori pe saptamina..si parca as vrea sa ma despart, ca deja cu toate ca is barbat nu mai am puteri sa-i accept toate mofturile si alintarile..asa e la toti? sau sunt fete intelegatoare? ea tot timpul face probleme ca ies cu prietenii undeva fara ea,ca e la distanta,nu sintem alaturi, ne vedem 1-2 ori pe saptamina..si incepe cearta cind ies cu prietenii, ca ea vrea sa stau acasa...toate fetele is la fel? sau sunt si din alea intelegatoare? ce sa fac,sa ma despart sau sa mai astept poate se va schimba? o iubesc mai mult ca viata mea si nu pot fara ea, dar serios nu mai am putere de atita cearta...

10 răspunsuri:
| FataCuChitaraMun?ilor a răspuns:

Ai răbdare cu ea.I-ai oferit prea mult şi acum are nevoie de atenţia şi afecţiunea ta, mai mult ca niciodată. Fata te iubeşte.Ai face o prostie mare cât casa plecând şi ai putea să regreţi toată viaţa greşeala asta.Ascultă ce are de spus. Dacă o iubeşti şi vă desparte distanţa, fă un gest şi mută-te aproape de ea, ori cu ea, dacă tot susţii că eşti bărbat.Ce face ea nu sunt mofturi.Tu eşti cel care nu înţelege.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Probabil se gandeste ca te poate pierde. Pana acum ceva timp si eu ii faceam acelasi faze iubitului meu. Il stresam la telefon,cand iesea cu prietenii strambam mereu din nas ca nu-mi convine,niciodata nu eram multumita. Ce trebuie sa o faci tu sa inteleaga este ca,desi te forteaza sa stai in casa si sa nu iesi, oricand inevitabilul se poate intampla. Pana la urma, daca vrei sa o inseli, o inseli si punct, oricat te-ar "controla" ea. Discuta cu ea.

| Emilian65 a răspuns:

De unde stie ca tu iesi cu prietenii in oras, daca ea nu este langa tine? Nu cumva ai niste prieteni "adevarati" care-i spun ce faci cand nu esti cu ea?

| grab a răspuns:

Nu e bine daca ai invatat-o sa iti puna conditii si sa iti faca programu.
daca va certati asa des ar fi cazul sa o eliberezi de stresul pe care il constitui. exista si pentru ea undeva un bishon dresat care sa o iubeasca asa cum vrea si poate ea sa accepte.

Răspuns utilizator avertizat
| XxTerrorxX1 a răspuns:

Nu te despartii, da incerca sa mai stai si tu cu ea si din cand in cand sa ii mai faci si mofturile, daca o iubesti asa tare

| devor a răspuns:

Eu nu reactionez cu iubitul meu asa.Adica atunci cand e sa iasa cu prietenii mergem impreuna.Sau cand e sa ies eu cu fetele vine cu mine. Facem totul impreuna.Merge cu mine peste tot si eu cu eu cu el peste tot.Sunt si fete intelegatoare.Si noi ne vedem cam in fiecare zi
Prietena ta poate vrea sa va vedeti mai des si sa stai mai mult cu ea.

| AlexTG a răspuns:

Pf. Si eu reactionez uneori asa. laughing Eu zic ca ii e frica sa nu te piarda. Mai ales ca e la distanta si probabil nu iti cunoaste prea bine anturajul. Cel mai probabil face asta din simpla gelozie sau din dorinta de a-ti petrece mai mult timp cu ea. Incearca sa ii vorbesti. Spune-i ca tii la ea si ca nu e nimic altceva decat o banala iesire intre baieti unde nu se intampla nimic iesit din comun. Nu are de ce sa isi faca probleme. Nu stiu daca e necesar sa te desparti de ea pentru asta. Spui ca o iubesti mai mult ca pe viata ta. Se presupune ca trebuie sa te desparti de cineva pentru ca nu mai sunt sentimente, nu pentru ca il/o iubesti asa mult. Nu?

| SweetiMary a răspuns:

Salut! Numele meu e maria (mary pentru prieteni) am 17 ani și trecem cam prin aceeasi situatie, am și eu un iubit adica mă rog nu stiu daca mai am sau nu, la modul sincer...el zice ca mă iubeste enorm și nu stiu ce (vorbe goale clar) cu el am impartit 3 luni de relatie la fel fara zi în care să nu existe cearta și în care să nu ne despartim...el era foarte gelos și se lega de absolut de orice fleac și ne certam mă urmarea pe ask zi de zi ceea ce faceam și sarea de cur în sus mereu... aveam o intrebare odata "ce parere ai despre persoanele care poarta ochelari?" Și eu am zis la general "sunteti frumosi cu totii mă!" Și el a sarit de cur în sus și imi zicea "sunt frumosi a?" Și fata de aia rosie de nervos...wtf avea tupeul să zica ca am dat personal parere dar eu nu am dat și eram tare în gura logic pentru ca stiu ce fac și stiam ca am dreptate și mi-a zis "vrei să fac un screenshot să vezi cum mă pis eu pe urma pe tot" și eu clar am zis da, și tupeistul nu a mai zis nimic de aia și oare de ce? pentru ca aveam dreptate....cu fiecare cearta zicea pa sau imi dadea block....cand zicea pa se intorcea dupa 5 min și isi cerea scuze și lua asupra lui toata vina doar să ne impacam, eu orgolioasa mă tineam mai tare pentru ca merita pentru tupeul sau de a mintii....cand imi dadea block dupa maxim 2 zile mă debloca și imi scria.....eu ii raspundeam ca de la prieten la prieten și el incepea să zica ca ii e dor de mine...de noi...(Vorbe) tot la distanta aveam relatia mda...el e la fel ca iubita ta ...sau poate mai rau, am avut rabdare cu el maxima și mi-am mancat sufletul pentru el lucru care nu fac niciodata, nu stiu cum am avut atata rabdare cu el.....am avut speranta ca va fi altfel...dar nu ...saptamana trecuta am avut alta cearta și nu a mai zis nimic pana acum....cu toate ca eu i-am dat mesaj și mi l-a citit... sad probabil are alta iubita pentru ca pe facebook se da "single" mai nou...dar în privat zice ca eu sunt viata lui și abureli de genu'...el imi reprosa tot...dar eu trebuie să tac daca face ceva...mi-a zis ca s-a dat single pe facebook pentru ai creste activitatea ca el e popular.....parerea mea e ca daca iubesti pe cineva nimic nu iti da suficiente motive să te dai single...:/ eu zic să incerci să vorbesti cu ea, daca nu se poate, pune capat! O să suferi daca continui cu ceva care e deja deteriorat...o spun din experienta proprie! În fiecare relatie unul din parteneri e mai matur....se pare ca noi doi suntem aceia...ia o decizie buna pentru tine și să nu iti pese de restul! Sper ca te-am ajutat! Facebook-ul meu este https://m.facebook.com/mary.georgeta.98 daca vrei să vorbim sau mai ai nevoie de ceva cauta-ma!

| taliya a răspuns:

Nu toate fetele is la fel poate ea e mai alintata. Incearca sa vezi daca se schimba daca nu se schimba nu mai aveti nici o sansa. Bafta!