| anonim_4396 a întrebat:

Salut, trec direct la subiect am avut o relatie sexuala fara protectie pe 09.10. 2016 dupa 12 ore fix s-a luat Postinor 2 iar dupa 12 ore a doua pastila. Pe 14 Noiembrie trebuia sa apara ciclul, dupa 3 zile de intarziere s-a facut testul de sarcina care a iesit negativ iar dupa alte 4 zile a venit si menstruatia care a fost una normala. Acum pe 1 Decembrie s-a mai facut un test de sarcina care a iesit negativ, intrebarea mea este ma sunt sanse sa existe o sarcina sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin pornirea menstruatiei se confirma ca ciclul menstrual vechi s-a terminat si a inceput un ciclu menstrual NOU. Pornirea menstruatiei si manifestarea ei normala similar cu menstruatiile avute anterior, GARANTEAZA in proportie de 99, 99% ca in ciclul menstrual anterior ovulul nu a fost fecundat si din acest motiv din organism se elimina ENDOMETRUL degenerat/imbatranit si devenit inutil sub forma de menstra. Testele de sarcina au fost efectuate inutil fiindca rezultatul era in mod obligatoriu previzibil negativ. In cazul tau NU poate exista o sarcina in acest moment. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Amy_9541 a răspuns:

Cu siguranța, nu.
Poți sta liniștita