| Angeloxoxo a întrebat:

Salut tuturor! Am o relatie la distanta de 1 si 5 luni, in ultimul timp lucrurile au cam scapat de sub control, eu unul nu pot sa vin in tara si nici ea dupa mine pentru ca suntem minori amândoi si nici nu stiu cand o sa vin acasa. Ce as putea sa fac? Cum as putea salva această relație? App avem 2 ani impreuna si ne stim de vreo 3 ani. Vreau niste sfaturi de la cei cu experienta, va rog. Fara răspunsuri la caterinca sau nu stiu ce! Va rog!

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Intr-o relatie conteaza comunicarea destul de mult. Intr-o relatie la distanta conteaza comunicarea cel mai mult. Discutati problemele, incercati sa ajungeti la un numitor comun. Desi avand in vedere ca e o relatie DOAR la distanta, cu un termen de materializare fizica peste nu sh cati alti ani...eu personal nu i dau prea multe sanse.

| ywar a răspuns:

Relatie? La distanta? 2 ani! Uita de asta. Neeext!
Vorbesc foarte serios. Am argumente garla.

| Spartacus12345 a răspuns:

Vorbiti cat mai mult pe video chat, mai ales seara inainte de culcare, povestiti-va multe lucruri, ca sa tineti aprinsa flacara pasiunii.
Bafta!