| lidutza_7433 a întrebat:

Salut tuturor. Am si eu o problema si desigur am nevoie de ajutor. totul incepe astfel: imi place un baiat enorm de mult, si el tine la mine destul de mult, problema este ca am askultat sfatul unora si m-am hotarit sa-i spun ca-l plac. acum el stie de asta, si chiar kiteodata o face pe iubitu' meu. singura problema este ca inainte de asta el a avut o relatzie cam de 3 ani. si desigur inca are multe resentimente si amintiri. de multe ori cand suntem impreuna el imi spune cum ca are si el amintiri si multe cele. eu il inteleg insa unika mea problema este cum sa-l fac sa se hotaraska ce vrea de la mine, deoarece eu nu-l inteleg de loc. sunt zile in care ma iubeste si zile in care nici o reactzie. ce ar trebui sa fac. cum sa vb cu el. am incercat de multe ori. insa tot timpul primesc acelasi raspuns" am si eu amintirile mele"... credeti ca merita sa mai sper la ceva frumos sau ar trebui sal las cu amintirile lui? cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca tii la el si iti pasa de el atunci ai rabdare si asteapta-l; normal ca ii este greu pentru ca 3 ani e o perioada lunga de timp si e cam devreme sa se vindece.Are nevoie si el de timp si trebuie sa ii fi alaturi si sa il ajuti sa o uite pe fosta.Cu rabdare si iubire poti reusi, Timpul vindeca toate ranile, baiatul inca sufera dar daca tu vei fi alaturi de el, sa nu te superi pe el cand iti spune ca are amintiri si una alta, ca e bine ca e sincer cu tine, dar bine macar ca incearca sa o uite si sa fie cu tine.
Nu se poate sa o uite asa deodata pentru ca nu poate sa ii comande inimii...iti spun eu ca el va aprecia mult faptul ca tu il intelegi si ii esti alaturi, va conta mult pentru el.Si sigur isi va da seama ce persoana esti si va ajunge sa te iubeasca! E o chestiune de timp.

5 răspunsuri:
| Florry19 a răspuns:

O astfel de situaţie este foarte delicată. Poate o să fiţi împreună, însă ceea ce va simţi el va fi ceva trecător. Pentru că după o relaţie de 3 ani, trebuie ceva timp de... 'vindecare'. Ar fi bine să nu îl presezi. Înţeleg că tu vrei să afli ce vrea de fapt însă sunt sigură că nu doreşti să suferi după aceea.Se poate combina cu tine că ai stat de capul lui, fără să simtă ceva anume, iar apoi ai să regreţi!
Cum să procedezi?
Mai aştepţi dacă tu crezi că are rost sau te orientezi în altă parte!

| laara a răspuns:

Ar trebui sa il astepti.tongue ajuta l s o uite si fa i cat mai mult pe plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amintirile importante nu se uita niciodata. Ai putea fi dezamagita de el... sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez sa ii spui asa:daca vrei sa mai fii cu mine lasa amintirile de o parte si gata daca nu ne despartim ca?

| lidutza_7433 explică:

Faza-i ca eu il inteleg ca are amintiri si ca poate inca sufera, chiar daca a trecut deja aproape un an de la acea relatzie si problema este ca eu ian spun ca eu nul fortzez sa fie cu mine, ca eu tzin la el foarte mult si sunt dispusa sa fiu cu el si sal sprijin cand are nevoie, insa nu inteleg de ce se joaca cu mine ca cu o papusa... az sunt a lui miine nu!