| Vadim04r a întrebat:

Salut tuturor, cer mare ajutor.
Am intreţinut relaţii sexuale cu iubita mea protejat, dar s-a rupt al 3-lea prezervativ, nu am simţit parcă sa ejaculez, la ea peste o zi sa inceput ciclu. ar putea sa rămînă însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sexul a a fost intretinut conform descrierii din intrebarea ta, posibilitatea de a se formao sarcina este = cu 0 (ZERO) din 2 motive si anume : 1. ) a fost folosit prezervativul ca metoda de protectie si aceasta ofera o protectie de peste 98% in cazul in care ramane intact la terminarea sexului, 2. ) fiindca in a 2-a zi de dupa sex a inceput menstruatia in proportie de peste 99, 99% este IMPOSIBILA formarea unei sarcini chiar si in cazul in care sperma ESTE EJACULATA IN VAGIN. Sexul a fost intretinut in perioada 100% NEFERTILA a ultimelor 9-10 zile ale ciclului menstrual, adica in perioada in care formarea sarcinii este absolut IMPOSIBILA chiare si daca sperma este ejaculata in vagin. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Al 3-lea prezervativ? Nu ai folosit 3 in acelasi timp, nu?

| cristi202 a răspuns (pentru whatevernvm):

Au facut-o de doua ori pana atunci si a treia oara s-a rupt, baiatul e serios, de fiecare data a folosit prezervativ, asa cum trebuie facut, am mai auzit de unii care folosesc un prezervativ o noapte intreaga, ori de cate ori o fac happy. Dar, na, ca intram la intimitati, care trebuie stiute doar de el si partenera lui, nu e treaba noastra sa stim de cate ori a facut-o in acea seara.

| Emilian65 a răspuns:

Daca a doua zi a aparut menstruatia, nu poate fi gravida.

| KillerMDFK a răspuns:

Nu nu a folosit 3 el a avut in vedere de al 3 din cutie, nu? rolling on the floor))))))

| Vadim04r explică (pentru KillerMDFK):

Nu le-am folosit concomitent, doar ejaculam si schimbam prezervativul, iar cînd l- am schimbat pe a trei-le si după ceva timp am observat ca era rupt, eu nu am ejaculat, dar i-mi fac griji, oricum de 3 ori la rînd ma gîndeam ca poate sa fie ceva