| Andreea0109 a întrebat:

Salut tuturor! Problema mea este urmatoarea : nu stiu ce sa aleg,pe cine sa aleg dintre doi baieti X si Y.
X - un baiat cu care sunt de multi ani,pe care am zis ca o sa il iubesc toata viata dar cu care am avut multe perioade atat frumoase cat si urate, foarte urate.
Y - un baiat pe care l-am cunoscut de cateva zile dar ne intelegem perfect si avem foarte multe lucruri in comun dar este la vreo 70 de km distanta,oricum,ne vedem destul de des.
X trece printr-o perioada foarte dificila si nu vreau sa il las singur momentan dar dupa cum o sa le spun?
Pe cine sa aleg? Tin enorm la Y si ma face sa ma simt deosebit, lucru pe care X nu il mai face. Ce sa fac? Ajutorr!

Răspuns Câştigător
| M9 a răspuns:

Nu inteleg de ce iti mai pui problema cand faci un contrast atat de evident intre cele doua poluri opuse''X si Y''.
Tu, ca femeie, ca fata, tinzi sa-ti ocrotesti relatia, citez, ''de multi ani'', lucru perfect normal, dar nu si constuctiv.Si stii de ce? Pentru faptul ca ea de fapt, ocoleste viitorul.
In viata trebuie sa intelegem cat si cum stam cu o persoana, pentru ca cel mai dureros e sa-ti pierzi timpul.
Din moment ce exista alt baiat in peisaj, e evident ca ''X'', tinde in a devenii un trecut. Nu te coplica daca nu simti,

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intotdeauna omul are datoria sa aspire la ceva mai bun, la ceva nou. Cautati fericirea si tu si daca crezi ca-l gasesti langa cel nou alege-l fara ezitare. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Apropie-te de cel cu care te simti cel mai bine.

| Lawliet14 a răspuns:

Renunta la X pentru ca au fost si probabil ca vor fi mereu perioade urate, fii cu Y iar daca Y nu e bun exista si altii!

| NH4OH a răspuns:

Îl știi de puțin timp, mai ales față X. Trebuie să aștepți și să-l cunoști mai bine pe celălalt, apoi poți lua o decizie.

| Andreea0109 explică:

Problema este ca X trece printr-o perioada foarte, foarte dificila si esti distrus. Cum sa fac, ce sa fac? Cum sa ii spun? Sa mai astept?

| Nitunitu a răspuns (pentru Andreea0109):

Esti o vulpe fara sentimente. Altfel nici nu te gandeai la y