| AlexicăHD a întrebat:

Salut uitati cum sta treaba eu cu o colega de scoala ne intelegeam foarte bine stateam impreuna ne tineam in brate vorbeam mult unul cu celalalt ati prins ideea si m-am indragostit de ea [nu ca nu eram deja] si apoi ea a facut ceva [poate superficial] dar pe mine ma suparat foarte tare gestul ei si nu am mai vorbit cu ea de o luna jumate si acum as vrea sa reiau realtia dinainte dar am 2 probleme 1: nu ma lasa orgoliul 2: cand ea a vazut ca nici nu o salut si nu raspund cand intreaba daca sunt suparat si ea a inceput sa nu ma bage in seama ce sa fac FUNDA?

7 răspunsuri:
| Loredana96 a răspuns:

Ii spui ca te simti penibil decind nu ma comunicati, si ca nu mai esti tu. Daca nu ai curajul in fata spune'i pe mess.

| briosicabriosel a răspuns:

Ai fost tantalau... pai incepe usor, o saluti azi, maine o intrebi ce face, poimaine o intrebi ceva legat de o tema, dupaceea, usor usor vorbesti cu ea, lasa-l dracului de orgoliuwinking

| devil a răspuns:

Simplu. lasa orgoloil tau si vorbeste cu ea. ce s-ar putea intampla? daca chiar ti la ea nu o pierde ca asa am patit si eu sad...

| buturuga a răspuns:

Hmm. ce e mai important pentru tine, orgoliul sau fata aia? Consider ca ar trebui sa-i spui ca te-a deranjat gestul ei si sa va impacatiwinking

| STEFANXxX a răspuns:

Amice ai o problema mare:/.Iti pot zice ca la mine aproape aceeasi problema.Eu eram foarte bun prieten cu o fata si m-am indragostit de ea.I-am spus ca imi place de ea, dar ea mi-a spus ca are deja prieten.Am stat foarte mult pe ginduri nu stiam ce sa fac cum sa procedez, apoi am hotarit sa raminem iar prieteni.Intelegi amice,trebuie sa te duci la ea si sa ii spui sa deveniti iarasi prieteni.Apoi incearca sa comunici,mai scurt sa faci ceea ce ai facut impreuna cu ea si apoi cauta-ti pe altcineva, caci daca prietenesti bine dragostea te bintuie. Oricum nu te uita la ea ca o iubita, dar ca la doar o prietena. Sper ca te-am ajutat cu ceva.SUCCES!winking

| Ðÿdy a răspuns:

Pai, cu mult curaj, mergi la ea si ii zici:
-Buna! Scuze ca nu am mai vorbit cu tine dar nu eram in 'apele' melebig grin
Si ai 2 optiuni:
o1-Te intelege si reveniti la normal
o2-Nu te baga in seama

Sper ca te'am ajutat

| bytzy09 a răspuns:

Sa stii ca orgoliu asta em are cateodata (eu unu sunt extrem de orgolios) pai incearca sa incepi o discutie simpla si sa o intrebi dc e suparata pe tine si sa iti ceri si tu apoi scuze ca nu ai mai bagat-o in seama si zii si treba asta cu orgoliuhee hee