| fropy a întrebat:

Va rog sa nu faceti misto de mine, eu am aici o problema serioasa... imi place mult de o fata dar nu am curaj sa vorbesc cu ea fata in fata.Am facut rost de numarul ei de telefon de la un prieten. Eu nu am vorbit nimic cu ea pana acum, la telefon ma simt eu mai comod... imi este mai putin teama. Ce as putea sa ii spun ca sa nu par vreun ciudat? Cum sa vorbesc cu ea? Va rog as aprecia un raspuns de la o fata mai degraba.

Răspuns Câştigător
| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Fetelor le place sa fii direct; fara ocolisuri sau alte mijloace. Daca vrei sa vorbesti cu ea, poti vorbi si la telefon si pe Facebook dar cand o intalnesti fata in fata sa te duci la ea, sa o saluti si sa incepeti o conversatie. Desigur, conversatiile fata in fata trebuie sa fie mai interesante si mai lungi decat la telefon sau Facebook. Daca ai sa vorbesti cu ea numai la telefon si fata in fata nu, sa stii ca nu are rost sa-i vorbesti deloc! Daca vrei sa iesi cu ea intr-o seara, spune-i-o in fata; nu prin telefon sau sa pui in prieten de-al tau s-o intrebe in locul tau. ( sa stii ca metoda cu biletelul e cea mai nefavorabila dintre toate!laughingwinking ). Fi tu insati cand ii vorbesti nu incerca sa pari ceea ce nu esti. Bafta!

| fropy explică (pentru Lorena7712):

Buna. Multumesc de sfat, cred ca ai dreptate nu o sa folosesc numarul inca. O sa ma duc luni la ea sa ii spun in fata ce am de spus. Sa o invit in oras. Sper mult sa spuna DA.

9 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Sun-o si intreab-o cum ti se-aude vocea de partea cealalta! Parerea mea, prin mesaje la inceput! Sigur ai mai mult curaj asa! bafta

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spune-i ca ai gasit un numar de telefon si roag-o sa ti-l dea pe al ei si daca ti-l da e bine daca nu nu

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Nu sunt fata, dar cred ca pot sa te ajut.chiar daca ai facut rost de numarul ei, nu iti recomand sa il folosesti.nu de alta dar ei i s-ar parea ca fortezi lucrurile.fa-ti curaj si vorbeste cu ea.ca sa o suni ai nevoie de subiecte de discutie.ori la cat de nesigur esti pe tine, te-ai incurca fara sa stii ce subiecte o intereseaza.o abordare face to face e cea mai potrivita.chiar daca te vei incurca la inceput, daca fetei ii place de tine o sa-ti ceara sa te explici iar daca nu o sa inventeze o scuza si atat.

| fropy explică (pentru CristianGrigor1986):

O sa vorbesc maine cu ea, multumesc.

| Alena_Miriam_1995 a răspuns:

In primul rand mi se pare foarte foarte dragut big grin. Dar nu prea stiu daca te pot ajuta pentru ca nu ai spus nimic despre fata. De exemplu. Ce varsta are? Oricum numarul de telefon momentan nu poti sa il folosesti. pentru ca o sa pari un ciudat. Daca ai fi mai indiferent o perioada. sa vezi daca te observa poate te-ar ajuta. Apoi daca te-ai apropria de grupul ei ( dar foarte subtil ) poate sansele de a o cunoaste o sa creasca. Nu prea stiu ce sa spun. Dar iti urez multa bafta! smug

| fropy explică (pentru Alena_Miriam_1995):

Buna, are 16 ani si eu tot 16, suntem in acelasi liceu. Nu o voi suna, m-am gandit si eu mai bine si chiar ar fi foarte ciudat. O sa ma imi fac curaj maine sa ma duc la ea, sa ii vorbesc fata in fata. Multumesc de sfaturi si incurajari, daca as putea v-as da funda la toti care ati raspuns, m-ati facut sa zambesc, mi-ati facut ziua mai frumoasa. :X

| Alena_Miriam_1995 a răspuns (pentru fropy):

Daca aveti aceeasi varsta nu cred ca e vreo problema smug

| Alexandra_5479 a răspuns:

Poți începe să vorbești cu ea prin mesaje, îi spui cine ești și apoi vă mai puneți întrebări ca să vă puteți cunoaște mai bine happy