| Ady5890f a întrebat:

Salut! Vara am inceput sa vorbesc cu o fata din alt oras, suntem cam de aceeasi varsta e mai mica decat mine cu 9 luni si m-am atasat foarte mult de ea incat vorbim zilnic,avem si foarte multe lucruri in comun,ea la randul ei imi spune destul de des ca si ea s-a atasat de mine dar prin unele comportamente ale ei ma face sa nu cred treaba asta, câteodată deșii e conectata imi raspunde dupa cateva minute, uneori cand ii pun intrebari se enerveaza si nu mi raspunde o perioada pana nu ii mai dau eu mesaj in unele momente e foarte impulsiva cand vreau sa discut ceva serios despre ea cu ea reactioneaza urat dar ea in schimb ea vrea sa stie mai tot ce fac
Voi ce ziceti? sa fie cum zice ea sau doar ii place atentia mea si vorbeste din plictiseala? Sunt depasit...am mai avut relatii cu fete din zona mea si nu stiu cum sa procedez cu ea
An nou fericit la toti!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista prieteni între fete și băieți, vorbește cu tine din plictiseala, bun venit în zona prieteniei, treaba e simpla ele de la început aleg unde sa te pună în funcție de aspectul fizic, dacă nu te plac te pun ca prieten, fraierul ala de care profita la greu sau se plâng la greu, nu sta după ele nu fiu fraier, sunt atâtea și tu stai după una

| Goete a răspuns:

Tu nu crezi ca ea traieste intr-o realitate si nu in realitatea ta virtuala?
Astepti sa iti raspunda in acel moment...

| helpforyou a răspuns:

Daca ai probleme in relatia ta si simti ca iubita ta devine impulsiva sau iritata cand discuti cu ea despre anumite lucruri, ar putea fi nevoie sa discuti cu ea despre acest lucru si sa incerci sa gasiti o cale de a comunica mai eficient.

Poate fi de ajutor sa stabiliti un moment special pentru a vorbi despre problemele sau ingrijorarile tale, in loc sa le aduci in discutie pe neprevazute.

De asemenea, poate fi util sa incercati sa va ascultati unul pe celalalt fara a va intrerupe si sa incercati sa va puneti in locul celuilalt pentru a intelege mai bine punctul celuilalt de vedere.

| DjSannan a răspuns:

Salut! Este normal sa te simti depasit sau confuz in aceasta situatie. Este important sa fii sincer cu tine si sa te intrebi daca aceasta relatie este ceea ce vrei tu cu adevarat. Daca te simti atasat de aceasta persoana si vrei sa aveti o relatie mai serioasa, ar putea fi util sa discuti cu ea deschis despre sentimentele tale si sa vedeti daca sunt reciproc partajate. Este important sa comunicati deschis si sa va ascultati unul pe celalalt pentru a putea avea o relatie sanatoasa. Daca simti ca aceasta persoana nu este dispusa sa comunice sau se comporta de maniera in care ai descris, ar putea fi mai bine sa te gandesti daca aceasta relatie este ceea ce vrei tu. In cele din urma, tu trebuie sa faci ceea ce este mai bine pentru tine si sa te asiguri ca esti fericit in orice tip de relatie in care alegi sa fii

| Danny28 a răspuns:

Vorbeste din plictiseala. Chiar crezi ca esti singurul tip cu care vorbeste? Daca da, te inseli amarnic.