| anonim_4396 a întrebat:

Salut varul meu ma tot pune sa va intreb
el are o prietena de pe mess cu care vorbeste de 2 ani dar fata nu-i da vreun semn si el de curand a invitato in oras ea a acceptat dar doar dupa ce vine dn concediu cu parintii ma rog
ideea e ca pe mess ea pare sa ii dea sperante i trimite :* sibatting eyelashes si faze din astea dar nu ii raspund parca o tine ceva sai zica ca il place sau ma rog nu e genul timida acuam sa vedem ce o iesi cu ei happy sper ca de bine

el vrea sa stie tot cum so salute la prima intalnire ce s-o intrebe ce complimente sa-i faca

sper sa-l ajutati cur aspunsuri serioase

funda si votuori pentru cele din experiente si sincere

mulţa'm

1 răspuns:
| Sabiina a răspuns:

Doar pentru ca ii trimite :* sibatting eyelashes nu inseamna ca il place.laughing Eu trimit la toti baietii de treaba :*batting eyelashes big hug si love struck. Si nu inseamna ca ii plac pe toti. Poate doar il considera de treaba. Si daca spui ca vorbesc de 2 ani... Nu stiu ce sa spun, dar daca in 2 ani de zile nu l-a intrebat nimic as spune ca nu il place. Mai ales daca spui ca nu e timida. Dar va vedea cand vor iesi. Complimente: despre par, ochi, haine. Conversatie: o poate intreba lucruri despre ea [daca nu stie deja totul din moment ce vorbesc de 2 ani.laughing] daca mai are frati sau surori, daca ii plac animalele, etc. Incearca sa o faca pe ea sa vorbeasca mai mult. Cat despre salut... un `buna` ar fi suficient.laughing Daca merg la un suc sau la o cofetarie ar fi dragut sa plateasca el. Macar pentru prima data. Sau ar putea merge intr-un parc. Nu mai vorbesc despre chestiile elementare pe care trebuie sa le faca[daca intrati intr-o cladire/incapere sa o lasi pe ea sa intre prima si sa ii tii usa, daca, cumparati ceva sa duci tu sacosa, sa o conduci acasa daca nu te incurca foarte tare sau altceva.] Cam atat. Bafta! Paa.:*