| Marcel1809 a întrebat:

Salut. Vin cu o problema serioasa legata de dezvirginarea prietenei mele.

Prietena mea a decis sa se dezvirgineze cu mine recent (acum o luna). Eu am 23, ea are 20. In orice caz, au inceput sa apara niste probleme.

Eu in trecut am mai dezvirginat 3 fete, deci sunt familiarizat cu preludiul, comunicarea cu partenerul, rabdarea, intelegerea, masuri contraceptive si lubrifiant (desi de lubrifiant nu a fost nevoie datile trecute, doar acum). Problema e ca la ea, prima data cand am penetrat-o, a durut-o extrem de tare. Am reusit sa intru doar jumatate in ea. Am mai avut cateva incercari, tot la fel, durere extrema pana la plans, usturime. Am mers la ginecolog cu ea, i-am fost alaturi in fiecare secunda, iar la ginecolog i s-a spus dupa 3 min de consult ca nu i s-a rupt himenul si ca sa incercam un preludiu mai lung si mult lubrifiant.

Zis si facut. M am dus, cumparat 2 bidoane de lubrifiant (glumesc, un tub) si am avut si preludiu prelungit pana la limita puterilor. Tot la fel, durere pana la plans, usturime, absolut tot. M-am asigurat mereu ca îi e bine, n-am fortat absolut nimic, am incercat toate pozitiile posibile, n-a functionat nimic. M-am gandit (si va rog sa nu radeti) sa ia si un nurofen inainte de actul sexual pentru dureri, nu a functionat nici cu ala.

Aseara am avut din nou o incercare nereusita. De data asta am reusit cumva sa intru aproape complet in ea (3 sferturi sigur intrasem). Aseara a durut-o cel mai tare din toate datile. N-am putut sa continui pentru ca iar îi dadeau lacrimile de durere si era super crispata.

Acum e posibil sa ziceti ca e totul psihologic si ca ea nu e in the mood. Chestia e ca mereu, absolut mereu devenim amandoi excitati la maxim si suntem in mood si preludiul se desfasoara exceptional, deci nu ar fi treaba ca se forteaza ea sau ceva. Problema intervine la penetrare cand incepe sa se urce pe pereti de durere. A fost si relaxata, a fost si crispata, a incercat si sa bea alcool inainte (cea mai stupida chestie), absolut mereu a durut-o.

Acum intorcandu-ne un pic la mine, dupa cum spuneam, ar fi a 4-a experienta la mine de dezvirginare a unei fete. In interior nu se simte nimic diferit fata de alte vaginuri. Singurul lucru pe care il observ e ca o dor inclusiv peretii vaginului (cel orientat catre spatele ei). Cel din fata (dinspre burta) unde se regaseste punctul G, nu o doare.

Va rog din suflet sa nu mi oferiti pareri cu "comunicare, rabdare, lubrifiant, preludiu prelungit" si alte lucruri pe care le-am citit deja de 1000 de ori pe net. Credeti-ma pe cuvant ca le-am facut pe toate cu brio si le fac de fiecare data si mai accentuat decat ultima data. Dati-mi o parere sincera sau recomandati-mi o pastila de durere sau ce pot sa fac sa nu o mai doara. Ma simt super frustrat si incapabil in aceasta situatie. Am cautat toate analele internetului si n-am gasit nimic.

Recapitulez.
1. Avem mereu preludiu (20-30 min),
2. Am rabdare extrema cu ea si respect fata de ea si de corpul ei
3. Comunic foarte deschis cu ea si ea la fel cu mine
4. Am folosit lubrifiant la greu (de la durex)
5. Am folosit prezervativ, dar am incercat si fara.
6. Am incercat nurofen pentru durere.
7. S-a incercat si alcool (desi nu am fost de acord)
8. Am incercat toate pozitiile din kamasutra si am mai inventat si noi cateva
9. Suntem mereu horny si excitati cand e vorba de actul sexual, deci nu se pune problema de mood

Ce fac? Ajutor

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Trebuie dezvirginata chirurgical, mergi la medic.

| Marcel1809 explică (pentru doctorandus):

De unde stii? da-mi niste argumente

| doctorandus a răspuns (pentru Marcel1809):

Vezi filmul Kinsey.

| Marcel1809 explică (pentru doctorandus):

Esti bun, bravo. O sa-mi dezvirginez iubita cu ce vad intr-un film. Mersi mult de ajutor!

| mihai69 a răspuns:

Cu un deget ai încercat? Sau cu un dildo de dimensiune cât mai subțire. Și din material cât mai soft.
Dacă așa e ok, continuați. În timp, un dildo mai „viguros", apoi treci tu la treabă.

| Marcel1809 explică (pentru mihai69):

Salut. Am incercat si cu degetele. O doare. In schimb e cat de cat suportabil daca fac fingeringul, in interiorul vaginului, pe peretele din fata (cel dinspre burta). Pe cel din spate o doare. Dildo sincer nu m-as baga. Spre exemplu, la ginecolog a durut-o cand a bagat acel endoscop micut (cred ca endoscop se numeste) incat sa-i desparta putin interiorul vaginului.

| doctorandus a răspuns (pentru Marcel1809):

Eu ti-am zis sa mergi la medic, nu sa o dezvirginezi singur. Aceeasi problema au avut-o si alte femei.

| Marcel1809 explică (pentru doctorandus):

Am fost la medic, chiar ginecolog. A avut loc si un consult din care a rezultat ca nu s-a rupt himenul, fara alte mentiuni legate de nevoie de chirurgie. Legat de raspunsul tau cu filmul Kinsey, e ca si cum ai avea mare nevoie de 500 de lei sa platesti o datorie ca esti legat de maini si de picioare si imi ceri mie un sfat cum sa faci rost, iar eu iti spun sa te uiti la filmul Wolf on Wall Street.

| doctorandus a răspuns (pentru Marcel1809):

Sotia lui Alfred Kinsey a avut aceeasi problema.

| doctorandus a răspuns (pentru Marcel1809):

Problemele pot fi doua: vaginism sau himen prea puternic.

Daca era vaginism, se trata cu dilatatoare.

Deci mai ramane indepartarea chirurgicala a himenului.