| Levant_Mihai_1969 a întrebat:

Salut.Vorbesc cu o fata din acelasi sat cu mine,vorbim unul cu altul,glumim pe facebook,mai jucam jocuri online care ii plac ei, eu am 20 si ea are 17 si se simte bine in compania mea fie pe facebook sau in viata de zi cu zi dar niciodata nu incepe ea conversatia cu mine..de ce nu ma baga si ea macar odata in seama prima, daca mai sunt fete care fac asta va rog sa-mi spuneti de ce laughing Multumesc si o seara faina

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce? pentru ca esti in freindzone,cand o fata te place ea se baga in seama,si daca e muta face un efort de asta,ea sta cu tine asa din plictiseala,tu find la pubertate deja te visezi in chilotei ei nu? sfatul meu las-o in pace sau vei regreta in viitor,nu e de tine, si eu trageam de multe tarfe, ea te vede ca o surioara masculina atat, ea intreab-o ai vrea sa fim impreuna? pai nu stiu ce sa spun va spune sau poate da, dar nu categoric DA, daca esti baiat inteligent ma vei asculta daca nu ramai asa cum esti

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil e timida. Eu zic sa nu vorbesti cu ea vrei 3-4 zile. Sa vezi dupa daca se baga in vorba cu tine.
Daca se baga e bine.
Daca nu se baga, tot tu trebuie sa o facihappy.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Pentru ca e ceva normal sa initiezi tu iar dupa aia sa culegi roadele. Poti incerca un joc gen " uite ca seara asta m-a mdecis sa intru pe tine si sunt in dispozitie buna. Stii ce inseamna asta? Ca doua zile la rand trebuie sa intri tu pe mine laughing " O zici la un mod jucaus. Iar daca alea doua zile nu intra pe tine nu ii scrii. Mai este varianta in care te detasezi complet de ea, cam intri in friend zone, fa-ti intentiile cunoscute pana nu e prea tarziu si vine un tip ca mine si ti-o sufla! Bafta Mihai!

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Pentru ca stie ca oricum o sa o bagi tu, daca tii neaparat sa te bage ea in seama ignor.o cateva zile si o sa vezi cum vine ea la tinewinking

| Levant_Mihai_1969 explică (pentru Superdumnezeuomniscient):

Ok big grin, daca se intampla asa promit ca iti dau funda laughing

| keepcalm99 a răspuns:

Mai lasa-te si tu cautat frate! Ai invatat-o cam prost!

| FilipSergiuPaul a răspuns:

Buna uite sti e important sa intreti relatii interpersonale si ma bucur si apreciez faptul ca te porti frumos cu fetele mai ales asa mai tinere sti da totusi poate ar trebui sa ii lasi un pic de timp adica cred ca e stresant oricum sa stai cu frica in tine in sat daca vine is sti nu tie tocmai bine oricum noroc si salut la toti prietenii din levant seara faina

| donniebrasco a răspuns:

Poate ca ii dai tu prea multa atentie, tot timpul a fost si va fi asa, ca sa innebunesti o fata ignor-o, fi asa cum ii place ei dar nu ii da prea multa atentie, las-o pe ea sa vina spre tine, va merge 100%