| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Vorbesc cu o fata mai mult pe online. Problema e ca ea nu imi prea scrie prima. Adica spre deloc. Daca ii scriu eu vorbim mult si povesteste, chiar facem conversatii ok si interesante, doar ca as vrea sa mai vad si de la ea cate o initiere. De vazut, ne-am vazut acum cateva luni, apoi ne-am distantat, iar acum am inceput sa vorbim din nou.
Ma gandeam ca daca ea nu initiaza nu e interesata, dar am mai vazut intrebari de la fete pe aici de genul "de ce nu imi scrie de 7 zile? nu e interesat?" si ma gandeam ca poate si ea e una de genul. Incerc mereu sa nu o plictisesc dar ma cam lasa si pe mine ideile despre cum sa incep sa vorbesc cu ea (ca sa evit "buna, ce faci" si sa vin de fiecare data cu ceva nou).
Credeti ca ar putea fi interesata sau ma place daca nu scrie prima, dar daca eu ii scriu vorbim mult si ok?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu inițiază ea, să fie prima, e interesată și nu prea.

| RobertMoon a răspuns:

E pierdere de timp sa mai încerci. Daca începi mereu conversația e clar că nu e interesată de tine și când vorbește o face din plictiseală, iar în plus cine știe cu câți mai vorbește în același timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt unele persoane care au o anumita retinere la inceput, dar odata ce incep sa se obisnuiasca cu tine incep sa se schimbe, sau poate are impresia ca baiatul trebuie sa abordeze fata si ea doar trebuie sa se lase abordata (am o prietena care gandea asa si se purta ca in descrierea ta atunci cand relationa cu barbatii), sau poate chiar nu e interesata de tine si e doar politicoasa, sau e interesata dar nu prea. Ai putea sa-i spui ca ai vrea sa inceapa si ea conversatiile, ca nu te simti ok s-o abordezi doar tu si s-o lasi sa vezi ce face. Daca nu da niciun semn timp de cateva zile ai putea s-o intrebi daca mai are rost sa continuati sau mai bine va despartiti.

| Xpressurself a răspuns:

Iesi cu ea la un suc, scoate-o la plimbare. O vreme are rabdare cu tine pana te hotarasti da nu o mai lungi la infinit cu povesti. E satula fata se povesti. Cand vezi ca se simte bine cu tine prinde curaj ca nu musca. Prinde-o prieteneste pe dupa cap sa vezi daca sta. Daca se da la o parte mai ai rabdare cu ea, inca nu e hotarata. Daca sta joaca-te cu ea, strange-o in brate si cand simti ca e momentul pup-o.
Auzi la el plangaciosul, nu imi scrie din prima, nu initiaza discutii...pai nu, fetele nu trebuie sa faca nimic, tu trebuie sa faci tot. Absolut tot. Asa e in barbat, cu exceptia in care vrea ea sa faca ceva, restul trebuie sa faci tu.
Chiar nu va inteleg de ce nu va faceti din parinti, unchi, veri mai mari cei mai buni prieteni si de ce nu ii rugati sa va ajute si indrume.

| anonim_4396 explică (pentru Xpressurself):

Am iesit cu ea acum cateva luni. Acum i-am propus din nou dar tot ezita si nu imi da niciodata o data exacta. Tot amana si e descurajator. I-am propus sa facem mai multe chestii in doi, nu neaparat un date dar de fiecare data are treaba si ma amana.

| Xpressurself a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii singur raspunsul. Ce te mai prostesti atata.
Vino cu mine...priveste in fata casei tale. Este un teren in care nu se gaseste aur. Tu esti cel care sapa de ani de zile cu toate ca stii si toata lumea iti spune ca nu gasesti aur acolo. Cat de prost trebuie sa fii?

Răspuns utilizator avertizat
| FOG92 a răspuns:

Ma gandeam ca daca ea nu initiaza nu e interasata, ce crezi GANDESTI CHIAR BINE din punctul asta de vedere functionezi corect, o fata care e interesata de tine reactioneaza la orice tip de mesaj pe care il scrii, nu te mai minti singur, daca tu dai 20 de mesaje si ea tot ce scrie e DA sau NU! PIERZI TIMPUL

| FOG92 a răspuns:

Pai la inceput clar a fost interesata de tine daca zici ca ati iesit, cel mai probabil nu ai stiut sa iti arati intentiile, iar acum ce sa vezi si-a gasit pe altul care a stiut sa profite, doar nu esti atat de prost sa crezi ca o fata nu e bombardata zilnic cu mesaje sau ca nu are pretendentii la care sa le raspunda! esti pe rezerva stii cand o sa apeleze la tine cand are nevoie de bani sau deplasari( SUNT PATIT )

| ayayay a răspuns:

Este neinteresata bro treci peste ramaneti doar prieteni daca e

| RandomDudeInTheHood a răspuns:

Văzând mesajul tău, trebuie sa spun ca ești ceea ce anumite persoane pe care le cunosc ar numi pampalau. Frate, ești bărbat sau muiere? (scuze fetelor pentru replica, e doar pentru context, nu sunt sexist). Bărbați curtează, bărbații fac primul pas. Lasă mesajele lungi și povestirile multe pe net sau mai bine zis social-network-uri. Ieși cu ea, invit-o afară (cum s-a mai spus pe aici, la un suc, la un film, la un pahar de vin) conversațiile sunt mai interesante față în față. Dacă nu o inviti să iasă cu tine, va considera ca își pierde timpul răspunzând la mesajele tale și se va lăsa abordata de unul care o invita să iasă cu el. Fii bărbat făcând mereu primul pas. Eu nu va înțeleg pe ăștia care nu sunteți într-o relație dar așteptați să facă față primul pas. Nici când ești într-o relație nu e ok. Reveniți-va ba băieți. Fetele nu stau de curu vostru când au zeci, poate unele chiar sute de pretendenți în lista care abia așteaptă să o vadă. Fa primul pas, mereu. Nu aștepta să-l facă ea, că poate il face altul și tu ramai cu buza umflată și poate îți iei și block de la ea.

| anonim_4396 explică (pentru RandomDudeInTheHood):

Am iesit cu ea acum cateva luni. Acum i-am propus din nou dar tot ezita si nu imi da niciodata o data exacta. Tot amana si e descurajator. I-am propus sa facem mai multe chestii in doi, nu neaparat un date dar de fiecare data are treaba si ma amana. Chiar fac de fiecare data primul pas si la convesatii si cu date-ul, dar tot amana si nu stie ce vrea. Ce pot face eu mai mult?