| DenisaSd31 a întrebat:

Salut, vorbesc de ceva timp cu un baiat si e totul ok intre noi, insa acum cateva zile mi-a scris fostul si m-a cam dat peste cap faptul ca mi-a scris si mi-am dat seama ca eu inca nu am trecut peste si nu as putea intra intr-o relatie cu baiatul cu care vorbesc acum pentru ca nu ar fi ok nici pentru mine si nici pentru el. Cum as putea sa ii zic si sa il fac sa inteleaga, ca nu ma vad cu el pe termen lung si nu vreau nici sa il fac pe el sa astepte nici sa il fac sa sufere avand in vedere ca eu inca tin la fostul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul, nu minciuni, nu trage de timp, doar spune-i adevarul!

| mihai69 a răspuns:

Îi spui cum vrei tu (sau nu-i spui nimic), dar problema reală este că în final o să rămâi ȘI mai singură.

| Miruna333 a răspuns:

Exact cum ai scris și aici. Fii sinceră și corecta cu el. Nu exista cuvinte magice

| Mădăd26 a răspuns:

Îi spui direct, îi explici ca din punct de vedere sentimental esti indecisa si ca nu doresti să-i dai sperante, ca nu doresti sa-l faci sa sufere si sa creada în ceva de viitor. Cat despre fostul care te-a dat peste cap, nu cred ca e bine sa te întorci de unde ai plecat, daca erai fericita si implinita nu vă despărteati